Pridėti patarimus savo "trigrašiu" rašyk per pagrindinį puslapį.

Kelių Eismo Taisyklės:
§147. Vairuotojas gali pasitraukti iš savo vietos arba palikti transporto priemonę tik pasirūpinęs, kad ji savaime nepradėtų riedėti ir ja nepasinaudotų kiti asmenys.

Skyriaus puslapiai:
Pagrindinis - šis.
pavogtas - Pavogtų dviračių sąrašas.
Taipogi pavogto iš Andriaus dviračio paieška.
Jei pamatai įtartiną dviratį... O jį atskirti nuo neįtartinų paprasta... Paieškok ir paskelbk čia. Paskelbk net jei neradai čia savininko.
Jei supratai, kad nusipirkai vogtą dviratį, grąžink, ir įduok tiekėją.
vagystės spynos.htm - Vagysčių pavyzdžiai. Spynų bendras apibūdinimas.
Tekstas rašytas 2001 ir 2002 metais... Truputi taisytas 2006 metais.
Nuorodos:
Papildomi mano rašinėliai apie vogtus dviračius:
Dėvėtas = vogtas.
Vogtais dviračiais prekiauja visi, net ir labai tavo mylimi žonės, giminės. Nežiūrėk į jokias "reputacijas", "titulus". Tikrink.
Net buvęs Lietuvos Dviratininkų Bendrijos (LDB) pirmininkas Saulius Ružinksas prekiavo vogtais dviračiais:
http://andrius.saugokmedi.lt/LDB/neveikla.htm#vagiena
Perka vagieną irgi visi.
Nelaikyk dviračio daugiabučio namo ar kitokioje bendroje patalpoje. Ji tinka tik vagių gaudymui:
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/1179.htm
2008 metų pavasaris
Verčiau išplėsk savo būtą bendrų patalpų ploto sąskaita. Laikyk dviratį bute.
O už durų įtaisyk akutę. Patykok kol vagis ateis daryti inventorizaciją. Užpulk jį, iš anksto pasiruošęs, iškvietęs policiją. Nepulk nepagalvojęs. Jei paaiškės, kad tai nevagis, policijos atsiprašyk ir atšauk. Blogiau nebus.
Dviračių vagis vagia... Kai jį užklumpu, reiškia pretenzijas, kad trukdau jam dirbti. Trukdau jam pasišalinti, tuomet jis vėl priekaištauja dėl mano teisių reiškimo ir jo teisių suvaržymo... Nevaržau - vėl bando sprukti. Įjungiu šviesą - esu blogas, kad padariau jį gerai matomu, atpažįstamu. Mušu ir grumiuosi su tikslu sulaikyti - vėl esu blogas.
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/1243.htm - 2011 metai
Rusys - pavojingas. Net ir ten rakink jį. Vagis rūsio sieną išgriaus. Išims, kas neprirakinta.
Vagis užsidės ryškų taikinį, kad jį lengviau rastum.
Tą patį pasakojimą, kitais žodžiais, rasi puslapyje apie pavogtus dviračių (nuoroda aukščiau).
Močiutė - sargas.
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/1219.htm
2010 metai
Nebėra kas saugos dviratį. Tik ji.
Beje, kitą dieną sutikau ir savininką. Pasitvirtino mano įtarimas, kad tas dviratis dėvėtas = vogtas. Bet dabartinis savininkas dėl to nesisieloja. Gerai, kad bent suprato... Bet kas iš to? Juk ir toliau pirks vagieną.
Policija - patys vagys.
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/0293.htm - 2005 metų spalis
Kam vagieną atiduoti? Naudingiau pasiimti.
Ten minėtas Frankas Wurft apie nieką naudingą su Policija nesitarė. Savaime suprantama. Jis juk pats priklauso nuo vagiena prekiauvusios LDB.
Policija 2005 metais žadėjio vogtų dviračių sąrašą.
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/1158.htm - 2008 metų žiema
Iki šiol laukiame.

Kaip apsaugoti dviratį nuo vagių?

Iš manes pavogtų dviračių skaičius: 2.
Pastebėtų vagių skaičius: labai daug.
Mano gaudytų vagių skaičius: 5 (gal ir daugiau, nepamenu visų).
Jų tarpe pagautų vagių skaičius: 1 kišenvagis, matomai vėliau paleistas, nes nukentėjusios moterys nesivargino kreiptis į policiją.
Grumtynių su vagimis skaičius: 2 (tuo pačiu išgelbėtų dviračių skaičius - vienas mano, vienas svetimas).
Susektų vagių skaičius: 1 dviračių vagis, minėtas žemiau.

Odė vogtam dviračiui.

Aš nuolat iš visokiu pažįstamu girdžiu, kad jiems vagia dviračius. Kad neatsitiktu taip jog visi Lietuvos keliautojai pamestu po dviratį labai jūsų prašau saugotis visur ir visada.

Dažnas jūsų, metu metais tobulina savo dviratį po viena detale. Kai kurias netgi pasigamina pats. Ir labai dažnai būna, kai dviratis pasiekia beveik tobula stovį, kai paskutine ar priešpaskutine labai kokybiška dalis yra įdėta, dviratį netrukus vagia.

Pavogtas dviratis yra visai kas kita, nei pavogtas bet kuris daiktas - būk-tai brangus ar pigus. Jūs netenkate visos savo laisvės, vėluojate, esate priversti važinėtis troleibusais. Dviračių pasiūla Lietuvoje yra tiek menka, kad nupirkus naują jums su laiku ar iškart tenka keisti visas dalis - nuostoliai auga kaip sniego kamuolys.

Kiekvieną kartą, kai paliekate dviratį viešoje vietoje, arba tariamai saugioje, prisiminkite ko netektumėt, jei atsitiktu blogiausia. Saugokite maksimaliai.

Pirmiau visko.

 1. Užsirašykite dviračio rėmo serijos numerį.
 2. Turėkite vėliausią savo dviračio nuotrauką be jūsų, ir su jumis.
 3. Kad ir kada ir kaip jūsų dviratį pavogtu, visada praneškite policijai.
  Jūsų dviratį galėtų rasti netyčia, bet nežinotu kieno jis.
  Na ir vagis liktu nenubaustas.
  Nesvarbu ar jūsų pavogtą dviratį kas nors perpirko.
 4. Nepirk devėto dviračio. Jis - vogtas.
  Skaitykite mano puslapį apie tai kokį dviratį pirkti. Ten pasakoju, kad dėvėtas = vogtas. Todėl nereikia pirkti devėtų dviračių. Nepirk, nes devėtas yra vogtas. Negi nesi moralus? Jei nesi, tuomet kokia prasmė gyventi tau supuvusioje visuomenėje? Visi vienas iš kitų vagia. Tiksliau "visais" tu laikai save, bei į save panašius. O tuos, iš kurių vagi, tu laikai savo daržu, derliumi, kopustais, sodu... Augalams daiktų nereikia. Tu vagi. Nesvarbu, neva kažkiek už vagieną sumokėjai. Vistiek - vagi. Jei moralė taves neveikia, tuomet būk bent merkantilus. Iš taves pavogs, nes vogto daikto pats nesaugai. Tada pirksi savo vogtą daiktą iš vagies antrą kartą... ir trečią... Be to, ten ten rašau:
  ... Vogti daiktai yra nekompensuojamai konfiskuojami iš karto ir be teismo. ...

Na čia visa istorija buvo. O trumpai...
Karta aš pats susekiau viena įtartiną "alkašą", kuris aiškiai važiavo nesavo turistuku. Nors turistukas irgi buvo smarkiai pagveręs... Kai rašau "alkašą", tai tikrai tai ir turiu omeny: griuvinėjo jis kas keli metrai. Dviratis irgi visas sugriuvės, matyt su sulužusia galine įvore. Tokios busenos nelabai žiūrėjo ką vogė. Susekiau ji. Jis pridavė dviratį į kavinę Kalvarijų turgaus teritorijoje. Aš užsiundžiau tenai policiją. Dviratį jie atėmė. Nepasiteiravau ar išsiaiškino kieno jis buvo.

Jeigu jis pavogtas iš kokio neprižiurimo garažo, tai tikriausiai žmogelis niekam nepraneš. O turėtu.

Kartą stebėjau 2 keistus jaunuolius. Jie praėjo su maišu (viduje tikriausiai žirklės). Dairėsi į mane. 1 dėvėjo akinių rėmus, kad sunkiau atpažintume. - Be stiklų. Pastebėjau net iš tolo.
Grįžo tas 1 "akiniuotis", jau berods be akinių, su dviračiu. Bet dviratis nevažiavo. Kažkas įsivėlė į galinį ratą. "Akiniuotis" muistėsi, nesuprato kas vyksta. Taip kvailai elgiasi tik vagis. Priėjau, sustabdžiau. Jis man bruko sveiką spyną iš maišo. Suprask, jis savininkas. O rate - nukirpta spyna... Vis tiek sakiau, kad dviratis ne jo.
Kol stačiau prie namo sienos savo dviratį, vagis pabėgo.
Kitas dviratininkas kaip tik tuo metu pro šalį važiavo greitai jam iš paskos. Anam įsakiau pagauti vagį.
Pats likau saugoti vagieną, kad pasislėpęs bendrininkas nenutemptų.
Dviratininkas nusivijo ir grįžo. Paleido vagį, nes anas šmeižė mane, neva grasinaumušti. Ką jis pavogė? Rankose vagis nieko neturėjo. Tikriausiai išmetė žirkles. Paskui pasiėmė. Juk nesakiau, kad jis vogė ne smulkmę, o dviratį. Net ir smulkmę, kurią galėtų nusinešti, įmanoma slėpti kišenėse. Juk vargo gaudytojas kišenių netikrino.
Netikėk, kviesk Policiją. Juk bet kuriuo atveju reikia aiškintis: arba vagystę, arba grasinimą.
Atsainus savininkas nevertino mano pagalbos. Atgavo dviratį ir tiek. Nepaisė, kad raginau jį pranešti Policijai. Tikriausiai ir toliau naudojo spyną-"snarglį", ploną geležinę virvę ("trosą"). - Tokią pat, kokią jam nukirpo.

Ignas:
Bomžai dviračių tikrai nevagia. Vagia gražūs berniukai su stilingais batukais ir didelėm replėm. Bomžas gal susipirko papigiai iš nelabai gražaus berniuko kuriam skubiai dozės reikėjo. O jei nusipirko, tai jau jo.

Beveik teisingai, išskyrus pirmą ir paskutinį teginį. Aukščiau parašiau apie devėtus dviračius ir apie bomžus. Vagia visi ir viską.
... Net sukiužusius dviračius.
Pažįstama prirakino lauke blogą dviratį per naktį. Šalia buvo prirakintas geresnis jos draugės. Blogajį nukirpo. Gerasis liko.
Taipogi neteisingas teiginys, neva bomžai nevagia (rašau aukščiau).

Vagys vaikšto ne tik su žirklėm, bet ir su raktais varžtams nusukti. Nuima dalis: bėgių, stabdžių rankenas, balnus, vairus ir kitą. Ką greitai neatveržia ir kas trūkdo nuimti kažką kitą, tą nukerpa, nupjauna (trosus, gumines rankenas).
Instruktažas kaip saugotis ir pulti vagį:
http://andrius.saugokmedi.lt/dviratis/saugumas (Šį puslapį dabar skaitai. Žiūrėk žemiau.)
Pirmą kviesk policiją. Kitaip atsirąs "geradarių", kurie pagailės senuką (vagį) ir pareikalaus jo neįskųsti ir nelaikyti, išlaisvins.

Kaip saugotis.


Tokios liaunos ir bjaurios yra visos naujos, neteisėtos statybos. Ši yra prie prekybos šutvės "Ozas", Olandų gatvėje, Šeškinės kalno papėdėje. Anksčiau čia buvo kalvotas miškelis ir kudra. Viską nušlavė buldozeriais. Tingėjo kirsti.

Stovą įspraudė į šaligatvio plytelę. Bet juo gi ją dar lengviau išlupti. Stovas tapo rankena.
Po mėnesio tas stovas vis buvo išluptas kartu su plytele. Bet kvailiai patikliai prirakino dviračius greta prie tokių pačių. Kodėl - ne prie to?
Dar ir "snargliais" rakino (trosais).

Deja, pavogti viską galimą. Svarbu yra ne viena, bet visa aibė saugojimo priemonių:
 1. VISADA rakink dviratį.
  Rakinkite jį visur... Mieste, kaime, miške, arti, ar toli nuo žmonių. Naktį ir dieną. Žiemą ir vasara. Netgi namuose. Taipogi sandeliukuose, kiemuose bei kitose vietose, kurios neva saugios, bet iš tikrųjų visai nesaugios (pagal straipsnį 5).
 2. Rakinkite tik prie nepajudinamų, tvirtų objektų. Stebėkite kad negalima būtų spyną numauti nuo objekto, ar objektą išnešti.
 3. Naudokite dvį skirtingas spynas, ir abi vienu metu. Jei labai neramu, ar dviratis brangus, nusipirk 3 skirtingas spynas.
  Skirtingos tam, kad vagis neturėtų vieno būdo visoms vienodai ardyti.
  Pavyzdžiui, turėk tokias spynas:
  1. Paprastas storas troselis (ne "snarglys"). Greitai prirakinsi, kai esi šalia dviračio, jį matai, ir tenori apsaugoti kad kas nors greitai nepačiuptų.
  2. "U"-spyna (kuo brangesnė ir kuo storesnė - Egidijus patars). Tai yra "U" raidės formos spyna.
  3. Grandinė (kuo brangesnė ir kuo storesnė - Egidijus patars).
  Trosą vagis kerpa po vieną ar po kelias gysleles nuo krašto. Kartais tai gaunasi savaime, nes dėl kirpimo spaudimo trosas susiploja. "U" bei "grandinė" yra ištyso metalo spynos. Ištyso metalo po gyslele neperkirpsi. Bet nekiekviena spyna tinka. Ūkinė grandinė ir ūkinė spyna yra kerpamos lengvai. Pirk tiktai tyčia padarytą dviračių spyną. O ir iš jų nekiekviena spyna tinka, nors ir pavadinta "dviračių spyna". "Gerame dviratyje" (pas Egidijų) jokiu budu neklausk pigiausio daikto. Kitaip įkiš blogą. Klausk tiktai geriausio. Tada gausi tai ko reikia. Ir aišku prieš tai paprašyk parodyti visus spynų modelius, išskyrus "snarglius" (troselius plonesnius negu 7mm, arba net ir storesnius).
  Palikęs dviratį ilgam, rakink visomis kiek turi spynomis.
  Jei įšvažiuoji ten kur dviračio nepaliksi, gali spynų neimti.
  Pavyzdžiui į savaitgalio iškylas aš važiuoju tiktai su troseliu. O kilogramą sveriančią "U" palieku. Bet kai važiuoju su reikalais, man jokio skirtumo ar dviratis sveria 14kg, ar 16kg (su 3 spynom).
 4. Nuimkite nuo prirakinto dviračio visus lengvai nuimamus daiktus.
  (Spidometrą, tašęs.)
  Net kai patys sėdyte ant dviračio, nepalikite daiktų atlapose dviračio krepšiuose atvirai visiems praeiviams.
  Kol vežioji spyną pakabintą ant rėmo, visada surakink spyną. Kitaip ją gali pamesti. Ir nepastebėsi. Be to, krentanti spyną gali pridaryti žalos - tarkim įstrigs stipinuose. Tada pastebėsi.
 5. Nepalikit dviratį tokioje vietoje kur nei jus nei kiti žmonės
  jo negirdite ir nematote, ypač ten kur labai lengva įsilaužti,
  ir ten kur jus nesilankote dažnai (galite net nepastebėti, kad kažkas dingo).
  Pavojingos vietos gali būti pvz.:
  daržinėj, džiovykloj, laiptinėje, garaže, kieme (viešame, arba net ir privačiame), pravirose ar neužrakintose automobilių bagažinėse.
  Privačiame kieme - arba dėkite dviratį ten, kur jis nematomas iš gatvės ir kaimynų, arba neškites dviratį vidun.
  Geriausia laikyti dviratį savo buto koridoriuje;
  išvažiuojate - jis su jumis, miegate - jis beveik su jumis.
 6. Rakindama stenkis surakinti ir ratus su rėmu.
  Jei turi spyną-trosą (lengvai perkerpamas), įpainiok jį į galinį ratą. Net ir perkirptas, jis gali apsivynioti, įsivelti, ir užblokuoti ratą. Šitaip kartą aptikau vagį. Jis tempė pavogtą ne mano dviratį. Vagis pabėgo. Bent dviratis liko. Deja manau, savininkas į policiją nesikreipė, o naują spyną pirko vėl "snarglį" (trosą, ar kitokį snarglį). Šitaip jis buvo nedėkingas. Man nepakanka vien "ačiū". Noriu veiksmo, kad padėtį taisytum.
 7. Jei rakini keletą dviračių, kiekvieną rakink atskirai. Nerakinkite su vieną spyną dviejų dviračių.
 8. Užėjus į parduotuve, pravartu yra už pusės minutės grįžti prie dviračio.
  Įsitikinkite, kad niekas nepaliesta, bet neišsiduokite, kad tai yra jūsų dviratis.
  Bet reikalui esant, apžiūrėkite ir apčiupinėkite spynas - ar nebuvo pjautos.
  Dairykitės ar nėra šalia ir prieigose furgonų. Ir šiaip belūkuriuojančių žmonių.
  Stenkitės jų akivaizdoje dviračio neparkuoti, ir jo aksesuarų nenuimlioti.
 9. Vieta rakinimui rinkitės tokia kur yra daug žmonių.
  Bet tai neturi būti nepraeinama minia.
  1. Vieta turi iš tolo matytis.
  2. Vagis neturi žinoti kur jus esate šiuo metu.
  3. Nerakinkite nuolat, dažnai, ar ilgam vienoje ir toje pačioje viešoje vietoje.
  4. Jei lankotės kažkur kasdien, susitarkite, kad galėtumėte palikti dviratį saugioje patalpoje, arba šios įstaigos viešoje vietoje atitinkančioje straipsnį 9.
   Jei tai tavo namai, darželis, mokykla, ar darbovietė reikalauk, kad dviračiams būtų skirta saugoma vieta. Nesveika laikyti nuolat gatvėje net ir gerai prirakintą dviratį. Vieta turi atitikti strapsnį 9 (kuo daugiau postraipsnių). Net ir toje vietoje dviratį rakink.
  5. Apsidairykite, gal šalia yra stebėjimo kameros (pvz. bankas).
  6. Retkarčiais stebėkite savo prirakintą dviratį, ir prašykite pažįstamu dirstelti.
 10. Pagal galimybes turėkite 2 ar net 3 dviračius.
  Vienas iš jų turėtu būti skirtas kasdieniam naudojimui, ir jo neturėtu būti gaila, jei pavogtu.
 11. Pirkdami nauja dviratį venkite greito atleidimo rankenėlių
  (pvz. ant ratų ašių, sėdynės koto).
  Tu rankenėlių paskirtis ir atsiradimo istorija - visai atskira tema.
  Dabar vagiamos dalys net ir be rankenėlių. Dažniausiai vagys nešiojasi žirkles metalui. Bet kartais nešiojasi ir raktus. Nusuka ratus, balną su kotu. Kaip apsisaugoti nuo tokių vagysčių paklauskite parduotuvėje prieš pirkdami dviratį. Tam yra priemonių. Jei nieko nepasiūlys, ieškok kito pardavėjo. O jei kito neieškai... Jei verčiau perki dviratį aklai iš šito vėplos... Tai bent rakink nuveržiamas dalis pagal 6 punktą.
  Skaitytojas vardu Tomas pasiūlė dar vieną priemonę: užpilti išlydytą litavimo metalą į varžtų galvutes. Šitaip atsuktuvas, ar šešiakampis raktas negalės varžto atsukti ir pavogti. Jis siūlo šitaip užteršti dažniausiai naudojamus varžtus: balno, ratų, vairo. Aš manau - rečiausiai: balno, ir galbūt vairo. Ir nebūtinai lydmetaliu, ypač kad jis blogai limpa prie varžtų. Galbūt netgi pats iškris, arba atsuktuvu pakrapščius. ... Gal ir visas varžtas iškris savaime. Kartais taip nutinka... O savininkui išimti gali nepavykti - nes toks yra nesekmių dėsnis. Net jei lytuoklio galas smailus, sunku krapštyti metalą iš tokios metalo masės. Karštis sklaidysis. Lydmetalis vangiai lydysis. O prilipęs, nenorės išlipti, net ir išlydytas. Bandykite kas netingi. Bet, kaip minėjau, yra ir kitų priemonių.
 12. Laikykitės kiekvieno šių punktu kiekviena karta, kai paleidžiate dviratį iš akiračio.
  Sugaišite šiek tiek laiko, bet visi žinome kiek sutaupysite.
 13. Jei pamatai įtartinus asmenis, pranešk policijai.
  Vagys dažnai vaikšto dviese. Žiūrinėja aukų. Dairosi ar kas nestebi. Dairysis ir į tave, jei stebėsi. Žirkles vagis nešioja paslėpės maišelyje. Jos yra 30-50cm ilgio. Spyną kerpą neištraukdamas žirklių - kiaurai per maišelį. Aišku kerpa, kai niekas nežiūri. Tykojimas trunka kelias minutes. Kirpimas trunka 15 sekundžių. Vagis staigiai puola prie nužiūrėto dviračio, ir priglaudžia prie spynos maišelį.
  Jei turi jėgų, stabdyk vagį pati. Bent jau tverk už vagiamo dviračio, net jei jis ne tavo. Šauk: dviračių vagis!.. dviračių vagis!..; rodyk pirštu.
  Užtverk vagiui atsitraukimą. Jei bėgs, pargriauk. Galima muštis, netgi vagiui nepradėjus bėgti. Tikimybė, kad aptikai savininką nedidelė. Savininkai neglausto prie spynų maišelių, žirklių nenešioja, dalių nenusukinėja, nebėga, ir nebando muštis. Beje vagis vargu ar puls pats. Negaiš tam laiko, nesivels, net jeigu nebijos.
  Prieš užklupdama, ar užpuldama vagį, paprašyk pagalbos iš aplinkinių žmonių. Jei aplinkui yra parduotuvės, ar valgyklos, tegul kviečia apsaugos darbuotojus, bei policiją. Aiškiai nurodyk, kad tai dviračių vagis. Kitaip persekiotojai nežinos ko iš pagautojo reikalauti - gali jį paleisti.
  Po to pulk. Pirma vagis bandys pasiteisinti, kad dviratis jo. Ištrauks iš maišelio sveiką, iš anksto paruoštą spyną. Maišelyje bus ir žirklės. Sprukdamas jis išmes maišelį, bei aprangos dalis, kad persekiotojai neatpažintų. Vienas vagis, kurį gaudžiau, netgi devėjo akinius (matyt be stiklų). Be abejo "kamufliažas" nenaturalus, netinka. Maskuotė kartais neišmetama. Švarką ar striukę vagis gali tiesiog išversti.
  Kiti vagys važinėja autobusiukais, ar kitokiais furgonais. Dairosi per pakelės tvoras, kartais netgi iš transporto išlipdami. Transportas dažnai tuščias, paruoštas pakrovimui, arba jau pakrautas vagiena.

Jei sugalvosite dar kokiu priemonių vagims baidyti, rašykite.

Aš pats automatiškai nuimu spidometrą. Ir dažnai to net nepastebiu. Todėl kartais pamanau, kad spidometrą man pavogė. Tam, kad taip daryčiau, reikėjo kad karta man viena spidometrą tikrai pavogtu - tiesiai priešais dviračių parduotuvę. Neketinu laukti kitos ir didesnes pamokos.

Su liūdesiu dėl visų aukų.

Andriukas dviratukas

Bus dar

Esate 14159 žiūrovė