Užsakymą rašyk man: dviratukas @ andriukas.saugokmedi.lt
Arba dėk raides į langelį tiesiog pagrindiniame puslapyje.
Perkantys įmonės vardu gali prašyti sąskaitos. Perkantys daug, arba keletą kartų gauna nuolaidą.

Basutės

Žyginės. Taipogi kalnų laipiojimo avalynė, pirštinės, ir galbūt bachilai.

Kodėl jomis prekiauju.

Nes neradau kitų sau. Manau neradote ir jūs. Aš pagelbėju. Nesu parduotuvė. Bent neįprasta.

Šiame puslapyje ne kartą miniu, kad pirkdavau brangias blogas. Jos subyrėdavo, arba pripampdavo, o paskui subyrėdavo.

Kuo šios basutės ypatingos.

Kitos savybės:
Neslankioja. Nors tvirtinamos tik dirželiais. Ant labai stataus šlaito gal ir pasislinks padas. Juk dirželis mažiau sukimba su koja, negu uždaros basutės viršus. Bet uždara basutė nėra tikra basutė.
Patogios važinėti dviračiu, ilgam vaikščiojimui. Begioti irgi lengva.
Vandeny pluduriuoja, neskęsta.

Rinkinys

Parduodu ir poromis ir po 1.

Turiu tokius 5 modelius bei įvairius dydžius:

Light II
(nuorodos neduodu, nes gamintojo internete jos nebėra)

Light
(Nuotrauką rodau seną. Tokio rašto berods nebegamina. Aš turiu. Dar turiu mėlyną su balta, kitoks raštas negu dabar gamina.)

Wander
(Nuotrauką rodau seną. Tokio rašto berods nebegamina. Tokių turiu. Dar turi mėlynų. Gamina panašų, rūdą.)

Trekker
(nuorodos neduodu, nes gamintojo internete jos nebėra)

Aqua
basutė žygiamsbasutė vandeniui
Daug vaikščioti, bet lengvos. Mažai vaikščioti, daug važinėti dviračiu, ar geldomis.

Tinka namuose, ar darbovietėje kaip tvirtos šliūrės.
Plačiau apie naudojimą patalpose.

Daug vaikščioti, bet vis dar pakankamai lengvos. Iki gyvenimo pabaigos vaikščioti, ir laipioti ant vinių. Baseinas, maudynės, paplūdimys (pliažas), jachta, pasipuikavimas.
Padas - 2 sluoksniai: apačia - sutankinta guma; viršus - minkšta "kempinė" (putos guma). Minkštesnė už "Lihgt".
Pado viršus lietas ir apipjautas.

Abi pado pusės - plokščios.
Viršuje yra grioveliai. Jie gali kaupti smarvę, purvą. Nebandžiau.
Apačia raštuota, be protektoriaus.

Bendras pado storis beveik toks pat, kaip "Light". Truputį storesnis. Tai reiškia, kad putos mažiau. Jos vietą užima tankinta guma. Todėl basutė nežymiai sunkesnė.

Padas - 1 sluoksnis: ištysai "kempinė" (skaityk aprašymą žemiau).
Padas pjautas, plokščias su iškilimu ties viduriu, pėdos skliautu (arka).
Padas - 2 sluoksniai: apačia - sutankinta guma; viršus - "kempinė".
Padas lankstesnis už "Light". Padas pjautas, plokščias su iškilimu. Protektorius yra. Kulnas suformuotas protektoriumi, kitaip galima laikyti jį plokščiu.

Padas storesnis už "Light". Putos - tiek pat. Papildomą storį sudaro apatinis sluoksnis iš tankintos gumos su protektoriumi (gumbais).

Padas - 2 sluoksniai: beveik visas - storiausia sutankinta guma - mažai lankstus. Kietas palyginus su kitais. galbūt galima net ir ant vinies lipti, bet neužtikrinu. Viršus - "kempinės" sluoksnis. Ne plonas, kaip atrodo. Pūta slepia savo storį už užkeltų, apatinio lieto sluoksnio kraštų, įduboje.
Padas lietas (apačia), viršus pjautas (plona "kempinė"). Padas apvalainas ir viršui ir apačioj. Kietos gumos apatinis sluoksnis tik atrodo, kad užima visą storį. Jo kraštai užkelti, apgaubia viršutinį pūtos sluoksnį.
Apatinis pado paviršius (protektorius) su iškilimu palei kraštus (vidury įduba). Viršus truputį banguotas.
Protektorius nestambus, giliai raižytas. Griovys žymiai siauresnis už gumbą.
Kulnas mažai formuotas.
Padas lankstus, tąsus - 3 sluoksniai: apačia - sutankinta guma; viduris - lanksti, tąsi guma. Viršus - minkšta guma. "Kempinių" nėra.
Padas lietas (pagrindinis vidurys), apačia pjauta, viršus (oranžinis) pjautas. Viršaus paviršius su smarkiais iškilimais vidury ties pėdos skliautu (arka), ir gale. Protektorius yra. Kulnas mažai formuotas.

Dirželiai 2 atsegami. Galinis - neatsegamas. Seniau gamino visus 3 atsegamus. Atsargoje turiu abiejų rušių, bet ne visų dydžių.
Ši basutė turi vidurinį dirželį su dviem užsegimais. Vienas - kibus, kitas - sagtimi. Matomai sagtis laiko basutę, jei kibus užsegimas atkimba vandenyje. Jei ir galinis dirželis būtų atsegamas (atkabinamas, atlipinamas), tada sagtis neturėtų prasmės, arba ją reikėtų pridėti ir iš galo.
Jei galinio dirželio atsegimas svarbus, užsakyk tokį. Pagamins.
Plačiau apie naudojimą patalpose su atsegtų galiniu dirželių.
Plačiau apie pėdos padėtį dėl dirželių.

Pėdos skliautas. Viršus - ne visiškai plokščias. Jis turi iškilimą ties pėdos viduriu, pėdos skliautu (arka). Iškilimas padarytas kaip ištiso lieto pado dalis. Pilnaviduris. Ties pėdos skliautu (arka) iškilimas padarytas įklijavus įntarpą tarp putos sluoksnių. Pilnaviduris. Ties pėdos skliautu (arka) pado vidurio iškilimas įklijuotas į putos sluoksnį, panašiai kaip ir "Light" rūšies. Ne visai pilnaviduris, nes protektorius apatinėje pusėje sudaro iškilų kulną. Tad yra tarpas nuo žemės tarp kulno ir pėdos priekio. Iškilimas ties pėdos skliautu (arka) tokio pat aukščio, kaip ir "Light", bet siauresnis, mažesnis. Nepilnaviduris. Yra mažas tarpas nuo žemės. Ties pėdos viduriu, pėdos skliautu yra iškilimas, įklijuotas. Jis aukštesnis už kitų basučių iškilimus. Nepilnaviduris. Po juo nieko nėra, tarpas. Jis padarytas kaip arka. Todėl ir linguoja. Kitų basučių, ypač "Light", bei "Light II" iškilimai užpildyti guma ir apačioje plokšti. Nėra kur linguoti. Lingavimas gali pagelbėti plokščiapadžiams. Tai tėra spelionė. Neturiu žinių kiek ši basutė palengvina jiems gyvenimą. Pamatyti lingavimą lengva sudėjus rankose basutes padais kartu. Atsistojus ant jų, lingavimas bus kitoks.
Priekinio dirželio padėties dar neįvertinau. Šią basutę nesenai sukonstravo, gal atsižvelgė, ir dirželį pastumėjo atgal. Priekinis dirželis nepatogus. Dirželis yra pernelyg arti pirštų. Trikampis žiedas gali trinti 4-tą pirštą.Priekinis dirželis patogus. Trikampis žiedas piršto netrins.
Padas - gumos puta. Sugeria žingsnio smugį. Lankstus. Nors iš pažiūros storas, standus. Neamortizuoja. Tiksliau, putos amortizuoja tiek kiek nesugeria jėgos.
Skirtumai: "Light II" pado viršus iš kitokios putos gumos išlietas. Ši puta minkštesnė už "Light" ar "Wander". "Light" ir "Wander" puta - vienoda.

Minkšta atrodo maloni. Bet naudos mažiau. Ji sugeria jėgą. Kieta pūtų guma mažiau jėgos sugeria, mažiau iššvaisto, labiau spyruokliuoja.
Todėl "Light" ir "Wander" geriau negu "Light II", jei daug vaikštai. "Light II" geriau, jei nori švelnesnio pado ir vaikštai mažiau.

Padas kietas. Nesugeria žingsnio smugio. Mažiau lankstus. Standus, galbūt amortizuoja kažkiek - nebandžiau. Padas kietas. Nesugeria žingsnio smugio. Labai lankstus, tasus. Neamortizuoja.
Bet linguoja ties pėdos viduriu, pėdos skliautu.
Dydžiai centimetrais "CM" (nematavau).Dydžiai prancūziškas matavimas "EUR" / (pamatuotas dydis cm). Matavau pats; gali skirtis nuo dydžių lentėlės.Dydžiai centimetrais "CM" (nematavau).
26

38 (24,8cm),
39 (25,3cm),
40 (26,3cm),
41 (26,9cm),
42 (27,4cm),
43,
44 (28,5cm),
45
36,
37,
38,
39 (25,3cm),
40 (26,3cm),
41 (26,5cm),
42,
43 (28cm),
44 (28,6cm),
45 (29,2-29,7cm),
46 (30,3cm),
47 (31cm)
25 (su geltonu raštu)

Basutės nebegamina. Kiti dydžiai, likę gamyklos atsargose:
23,
24,
30,
32.
Ant dirželių raštų spalvos skirtingos: geltona, mėlyna, pilka. Visos ant juodo pagrindo.

29,
30
Nesvėriau Svoris: 0,440kg
(44 dydžio pora)
Svoris: 0,620kg
(43 dydžio pora)
Svoris: 0,750kg
(27 dydžio pora)
Svoris: 0,760kg
(29 dydžio pora)
Kaina: 25,49€ (88Lt) Kaina: 22,3€ (77Lt) Kaina: 22,89€ (79Lt) Kaina: 21,43€ (74Lt) Kaina: 28,09€ (97Lt)

Dydžiai.

Surašiau tik tuos dydžius, kuriuos turiu. Jei tavo dydžio nėra, užsakyk. Rašyk kojos dydį atitinkamais matais. Dažnai sandalo reikia vienu vienetų mažesnio, negu bato dydis. Kitaip jausies kaip su pelekais.

Spalvos.

Dirželių raštai skiriasi tarp pagaminimo datų. Bet bendras spalvų tonas maždaug vienodas.
Po kurio laiko pripranti. Spalva nebedomina, nebekreipi dėmesio.
Tai tik dirželis.
Padas visada juodas. "Aqua" sandalo vidpadis - oranžinis.

Pritaikymas. Pakeitimai.

Visus šiuos sandalus galima gaminti pagal asmeninius poreikius. Keisti dirželius, dirželių padetį, spalvas, ir kitas sudetines dalis.

Kai nudils.

"Light" dyla lengviausiai.
Ji ir skilinėja šiek tiek prie krašto, lenkimo vietose ties dirželiais. Nesubyra. Dažnai įskilimai tik paviršiniai. Kai kurie pereina padą kiaurai.
Per plyšį drėgnu oru drėgmė kyla į pėdą. Kuo drėgniau, tuo smarkiau. Vasara tai nesvarbu, nes vėliau išdžiuna. Nebent mažiau higienos.
Bet basučių tokia prigimtis - atviros... Kiek užteka, tiek nuteka. Mieste brudo daugiau surinksi. Gamtoje - pati brudas esi.
Kartą užlipau ant smeigtuko. Perdūrė padą kiaurai. Kol nenudylo, jis storas buvo. Nesusižeidžiau. Pade liko mažytė skylutė. Jei lipdavau į balą, vanduo skverbėsi pro ją.
"Wander" nebandžiau pats. Manau ji nebent skilinėtų (viršutinis pado sluoksnis - "kempinė"). Dyla nedaug.
"Trekker" nenumanau kada nudils. - Daug kietos, tvirtos gumos. Neskilinės.
"Aqua" dils panašiai kaip "Trekker", nes apatinis pado sluoksnis toks pat. Neskilinės - nes tasi.

Padą galima atnaujinti. Dirželiai ir pado viršus liktų sveiki. Pado viršus liktų prisiglūdinęs prie pėdos.
Kai padas visai nudils, užsakytume atsarginį. Naują padą priklijuotum pati. Arba pasamdytum batsiuvį. Anas turi įrankių... Seno pado liekaną galės paruošti, pagramdyti, išlyginti.
Šito dar nebandžiau daryti. Mano "Light" perplyšo dėl perdėm smarkios jėgos, kai nustumiau svetimą geldą iš kelio. Pado sluoksnį apatinį, atsarginį nuo "Wander" rūšies užsakiau. Bet dar neklijavau.
Klijus galima naudoti skirtus dviračių kamerų lopams. Juk padas irgi guminis. Lopams klijus parduodu ir aš:
http://andrius.saugokmedi.lt/dviratis#klijai
Gali pirkti klijus ir kitur, universalinius, buitinius. Pravers kitus daiktus taisyti.

Sudėtis.

Visos 4 basutės pagamintos iš plastiko ir gumos. Dirželiai - iš neilono. Jokios odos intarpų.

Man gaminamos basutės yra truputi pakeistos būtent dviračiui: dirželių paminkštinimai (pagalvėlės), kuriuos matote nuotraukose, yra išimti (Trekker ir Aqua). Gal pamikštinimas gelbsti ilgai vaikštant. Bet ant dviračio - ne.
Oda ir paminkštinimai kaupia brudą. Sudrėkusi oda ištyžta beviltiškai. Viršutinė pado dalis tampa "kilnojama pelke". Odiniai dirželiai plyšta. Įprastų basučių odoje kaupiasi drėgmė, purvas, grybelis, prakaitas bei smarvė.
Įsivaizduokite, kai važiuojat per lietų, arba šlapiais miškais, pelkėmis, upemis, ir pajūriu... Dar blogiau koja jaučiasi, jei vasara važinėjate avėdami visiškai uždarus batus ar pusbačius.

Paskirtis.

Žygiams, kalnams.
Iš tikrųjų visos tos basutės yra padarytos ne dviračiui o žygiams pėsčiomis (pirmieji trys modeliai), bei veiklai vandenyje ("Aqua"). Tad jų gali norėti ir pestieji. Gamintojas daro ne tik sandalus, ir ne tik plastikinius, guminius... Jie gamina ir odinius. Mačiau lygtai ir "bachilus" (batų gaubtus, internete neparodyta), bet nesiaiškinau ar tai tikrai bachilai.
Pagrindiniai jų gaminiai yra skirti laipiojimui kalnuose: batai, katės, bei pirštinės. Aš kalnų aprangos ir įrangos neišmanau. Ja prekiauti neketinu. Kalnų aprangą patys pasirinkite gamintojo internete, ir prašykite manes, jei nerandate kur gauti kitur.
Namams, darbovietėje.
Namuose basutės pakeičia šlepetes. Darbe - batus.

Išbandyk. Pėda nebevargs ir nebeprakaituos.
Jos atviros. Jei žiema patalpoje vėsu kojom, tai ne šliūrės kaltos. Užsimauk kojines. Jas lengviau ir dažniau skalbi.

Įprastos šlepetės, ypač Kinietiškos dažnai plyšta, pasmirsta, ypač odinės ir austos.
Šios basutės veikia kaip tvirtos šliūrės. Neplyšta ir nesubyra. Nekaupia smarvės.

Namuose labiau tinka su atsegamu galiniu dirželiu, kad galėtum greitai įsispirti kaip į šliūrę.
Darbe - su užsegtu ar neatsegamų galiniu dirželiu, nes nusiavi retai.
Atsegtą galinį dirželį atversk šalin ir užkišk kur nors, kad nesitabaluotų. Patogiausia jį užkabinti už išilginio dirželio šone.

Patalpoms labiau tinka lengviausios basutės. Jos mažiau atsparios dilimui, bet patalpoje nedaug vaikštai. Jos minkščiausios, mažiau dyla grindys.
Be to, jos pigiausios.
Itin pigiai gali jas nusipirkti, jei įstaiga darbdavys nupirks daug basučių visiems savo darbuotojams. Bus nuolaidakiekį.

Plačiau apie pėdos padėtį dėl dirželių.

Naudojimo įpatumai.

Pirštų apsaugos nėra.
Pirštų sandalas neapsaugo. Pats susižeidžiau kelis kartus jį avėdamas. Neapsaugo ir kitų viršutinių pėdos paviršių. Gresia ne tik žaizdos. Jei įbrisi į ežerą ar upelį, puls siurbelės, uodai. Afrikoje, tam tikrose vietovėse, tiesiog iš žemės puola kirmelių lervos, ir graužiasi pro odą link vidaus organų. Tad kaip keliauti Afrikoje nepatarsiu. Klausk žinovų. Aš ten mažai buvau.
Nepaisant žaizdų, aš visuomet avėjau atviras basutes. Kaip miniu aukščiau apie sudetį, uždaras batas manes nedomina vasara.
Patvarumas.
Šitų dirželiai neplyš išvis.

Jie nenuplyš, neatsiklijuos ir nuo pado viršutinio sluoksnio, net kai tas sluoksnis nuplyš. Nuo apatinio sluoksnio nuplyšti, atsiklijuoti dirželis gali. Tada nuplyš viršutinis sluoksnis kartu su dirželiu. Teks prisiūti dirželį prie apatinio pado sluoksnio.
Padai po kelių metų skilinės ir galiausiai suplyš anksčiau negu visai sudils.

Ir "Light", ir "Wander" įprastai byra, plyšta padas po 3 metų.
"Wander" apatinis kietas sluoksnis plyšta ties pado gumbu. Plyšį pradeda mažytis griovelis nuo gamybos išilgai gumbo krašto. Jei viršutiniai sluoksniai skila kitoje vietoje, plyšiai nesutampa ir padas neplyšta.
Per tiek pat laiko sudyla padas "Light".
"Wander" apatinis kietas pado sluoksnis sudyla gal per 6 metus. Paskui gal dar 3 metus dils minkšti sluoksniai. - Jeigu jie nesubyrės iki tol, ir jeigu nepriklijuosi atsarginio kieto sluoksnio, arba jeigu netaisysi, dėvėsi suplyšusias basutes.
Gal naudingiau pirkti lengvesnes "Light". Jos subyrės ir sudils vienu metu.

Mano "Light" pado viršutinis sluoksnis (kempinė) turi vertikalių įtrukimų prie krašto. Matyt dėl lankstymo. Įtrukimas atsiranda viršuje mažas. Ilgainiui jis plinta apačion. Vanduo kyla plyšiu link pėdos. Drėksta. Sausu oru nepatogumų nėra.

Vienos basutės padas pradilo dėl dviračio pedalo iki dirželio vienoje vietoje. Bet dirželis vis tiek tvirtai laikosi. Kartą nuslydo koja nuo pedalo važiuojant greita nuokalnę. Nutarkavau asfaltą, ir pėdos pirštus. Pirštai ir pado galiukas užkabimo asfaltą ir užsilenkė braukiami atgal. Nenuplyšo. Padas nesisluoksniuoja, "nesižioja".

Kelis kartus stumdžiau geldas neteisėtai pastatytas, kurios užtvėrė šaligatvį ir pėsčiųjų eismą. Plyšys didėjo pamažu ties minėtu įtrukimu. Dėl didelio krūvio vienos basutės padas galiausiai suplyšo perpus, ties pirštų sąnariais. Be to, per 4 metus padas jau buvo perpus nudilęs.
Vaikštau su jom nuo šalčių iki šalčių. Dirželiai išliko prikibę, net kai apatinėje pusėje apsinuogino dėl pado nudilimo.
Man beliks atsarginį padą priklijuoti, ir iš basutės "Light" gausis "Wander".

"Wander" padas turi trukumą. Kartais atsiklijuoja apatinis sluoksnis ties pirštais ir kulnu. Primenu, kad "Wander" basutės apatinis sluoksnis - kieta guma; viršutinis - "kempinė".
Atsiklijuoja tik galiukai. Porą milimetrų arba centimetrų.
Gedimas neplinta. Taip lieka ilgam. Todėl galima nepaisyti, dėvėti atvėpusias.
Taisyti lengva. Žmonės sako: už 4 litus (1,16€) suklijuoja bet kuris batsiuvis. Klijus gali ir pati pilti. - Tik turėk, ir laikyk neišdžiuvusius.
Suklijavau žmogui klijais, skirtais dviračių kamerų lopams. Juk padas irgi guminis. Neatvėpo naujai. Lopams klijus parduodu ir aš:
http://andrius.saugokmedi.lt/dviratis#klijai
Jei tau atvėps padas, šiuos klijus duosiu su nuolaida.
Gali pirkti klijus ir kitur, universalinius, buitinius. Pravers kitus daiktus taisyti.

Kitų gamintojų basutes pirkdavau net po 300 Litų (86,89€)... Dar berods 1999-2001 metais, kai litas turėjo daugiau vertės. Odinės, bei dermatino... Suplėšiau per metus. Vienų nuplyšo priekiniai dirželiai. Kelis metus vaikščiojau kaip varlė su pelekais. Gerai, kad daugiau važinėju dviračiu, negu vaikštau. Kai nuplyšo ir galiniai dirželiai, nusipirkau Kinietiškas po 13Lt (3,77€). Jų plastikinės sagtys nuplyšo. Persiuvau sagtis iš "pelekų". Tada suplyšo pačios basutės. Šitaip iškenčiau, kol sulaukiau naujų savo basučių vėžimo. Jas siūlau ir jums.

Visur kitur ieškojau. Visur radau nesamonę. Negi aš mokinsiu Lietuvos prekeivį? Galbūt... jei rasčiau ką mokinti... Bet nerandu... Dauguma - vėplos. Niekuo nesidomi, niekas nerūpi. Pagrindinis tikslas - pinigai.
Verčiau negu vargdamas, atvežiau basučių pats.

Atsiranda žmonių, kurie lyg ir skaito šį puslapį bet nesuvokia... ar nori jie basučių, ir kokių... kuo blogos tos, kurias jie randa parduotuvėse ar turgui. Tada jie rašo man, kad nusipirko kitur. Rašo neva jų pirkinys kažkuo panašus į mano. Pažiūrėjau... ogi visai nepanašu:
Sunkios, šiltos, "žieminės" basutės. Kodėl pirkote ne kailinius, ar veltinius?

Sudetis:
Oda, audėklas, sintetika ir guminis padas.
Kaina: 40 Lt (11,58€).

Galiu nufotografuoti panašias basutes firmines... Tiksliau kas iš jų liko. Nebent jas kas nors jau išmetė senai ir nebus ką fotografuoti.

Jos ir subyrės, ir prasmirs nuo purvo, kurį sugers nuo kuno.
Per lietų odinis vidpadis sugers vandenį. Gausis pelkė.
Blogas audėklas viduje gali graužti, erzinti odą. Teks dėvėti tik su kojinėm.

Panašias basutes už 300 litų (86,89€) aprašiau šiame puslapyje.
Būtent dėl jų aš ir pradėjau vežti tas, kurias siūlau.
Štai į ką panašus jūsų pirkinys. - Į šlamštą, o ne į mano basutę.

Daiktus reikia pirkti ne parduotuvėje, ar "Haleje"... Bet ten, kur tau pasakys ko tu nori (patars). Kitur pirk, tik jei gerai žinai ko nori ir kodėl.
Bet žmogus patarimų neklausys... juos girdės, skaitys, bet nesuvoks ką skaito, svetimas klaidas kartos.
Šitaip vienam geram daiktui tenka bent 3 šlamšto gabalai. Jei išvis žmogus gerą daiktą paskui randa ar ryžtasi pirkti.
Savartynai pildosi. O juk geras daiktas sumanytas kaip savartynų gelbėtojas.

Kitų gamintojų.
Aukščiau skyriuje apie patvarumą jas jau nagrinėjau ir brangias ir pigias. Dabar nagrinėsiu dirželių ir pado išdėstymą, sudėtį, kainą.

Būna kaina parduotuvėje dvigubai didesnė.
Todėl, kad kitas gamintojas. Jo medžiagos ir kaina - kita.
Nors galbūt jų gamintojo kainos yra tokios pat, kaip ir manojo. Galbūt didelis yra tik prekeivio antkainis. Prisidengia įmantriu gamintojo vardu.

Tos basutės skiriasi: pridėta daugiau medžiagų, dirželių, paminkštinimų ir ant dirželių ir galbūt ant padų.

Pado galiukai - suploninti kažkodėl. Bet juk dyla smarkiau būtent galiukai. Jei jie jau ploni, tai dar greičiau nudils. Nors galbūt kietas, dilimui atsparus apatinis sluoksnis ant galiukų nėra suplonintas. Gal suplonino tik minkštą sluoksnį.
Bet jis juk ten yra ne be priežasties. Jei jau taip, tada galėtų minkštą sluoksnį visai išimti - suploninti visą padą.

Aš iš basučių visus dirželių paminkštinimus prašau gamintojo išimti. Paminkštinimų ant pado nepašalinsi paprastai. Tad išvis neimu. Modelių su oda ant dirželių ar pado irgi neperku. Imu tik iš gumos ir plastiko.
Basutėse oda - nepatvari. Plyšta. Pripamsta vandens, prakaito.
Paminkštinimai ant dirželių dažnai erzina odą.
Paminkštinimai ant pado trukdo vaikščioti. Sugeria jėgas. Kaip ir dviračio balnas, padas turi būti gan kietas (nors ir lankstus). Skirtingai negu balnas, padas neturi priglųsti. Kitaip blogai vėdinsis ir pėda sunkiau parinks sau padėtį.

Neveltui geriausi bėgikai iš Afrikos Masajų genties bėgioja basi - kietu žemės paviršiumi. Batai jiems trūkdytų.

Basutė yra paprastas gaminys. Net ir ta įmantri, kuriom tos parduotuvės priekiauja.
Nesuprantu kodėl jos ten kainuoja 115-220 Lt (33-64€). Manau jų antkainis - perdidelis, nepagrįstas.
Jos galbūt pagamintos net Kinijoje, pigiau.
O mano - Čekijoje, brangiau. Bet mano - pigesnės.

Ten vienintelis privalumas: dirželių daugiau. Vieni pasvyrę pirmyn, kiti atgal. Neva pėda geriau prilaiko ant pado, kad neslystų. Bet viskas priklauso nuo pado patvarumo. Jei jis sulinks, tai ir dirželis pasislinks. Nebus skirtumo.

Ant plokščios basutės, tokios, kaip mano, jokio skirtumo ar pasislinko padas ar ne. Dirželis pasvyra. Po to jis laiko pėdą lygiai kaip ir brangi basutė, kurios diržai pasvyrę išanksto.
Nebent krūvio kryptį keiti dažnai. Bet tai nutinka retai. Skirtumo tarp basučių nepajūsi.

Vaikai. Nuovargis.
Vaiko pėdos vystymas nebaigtas ... Gali nukentėti nuo kieto, nors ir lankstaus pado. Kaip ir dviračio rėmo konstrukcijoje, žingsnio smūgio sugėrimas ir amortizavimas yra dvi skirtingos savybės. Lentelės vienoje iš eilučių apibūdinu padus vaikams. Tinka ir suaugusiems. Bet vaikų pėda labiau jautri, nes vystosi. Pati vaikas nepajūs ir nesupras. Jai - "jūra iki kelių".
Žingsnio smūgis veikia ne vien pačią pėdą, bet ir visą kūną, stuburą, galvą, nuovargį.
Netinkama avalynė, piktnaudžiavimas kūno perkrovomis, kietas šokinėjimas, vaikui gali sukelti plokščiapadystę. Tai pėdos kaulų skliauto (arkos) išnyrimas ir subliuškimas. Būtent pėdos skliautas amortizuoja žingsnį naturaliai, be didesnio sugėrimo.
Nėra baisu. Nes veikia veiksnių visuma. Vienas veiksnys nesuveikia.
Papildomai prašau klausk patarimo iš gydytojo ortopėdo.
Prigludimas.
Basutė nedaug prisigludina (pridyla) prie pėdos. Dirželiai taipogi nelabai taikosi prie pėdos. Verčiau pėda taikosi prie pado ir dirželių. Jei kur trina - pripranta... Gal kažkiek patempia ir basutę. Basutę "Light" išbandžiau pats. Pėda trina joje įdubas. Basutės "Wander" viršutinis pado sluoksnis toks pat. Manau prisigludins taipogi. Padas pridyla tik truputi. Sakyti neva basutė pritampa prie kojos kaip oda, negalime. Skirtingas ir vyksmas:
  • Oda tamposi;
  • Guma dyla (beveikl netysta).
Kiti gamintojai basučių viršų daro su duobutėm, tariamai pagal pėdos pirštus ir kulną. Tos duobutės nesuteikia pranašumo. Atvirkščiai - mažiau vėdinasi, nes priglunda labiau (jei išvis priglunda), daugiau purvo kaupia, riboja pėdos ir pirštų padėties laisvę.
Šiluma. Drėgmė. Surus vanduo. Vėdinimas.
Pėda pripranta ir prie šilumos, kitokio, neįprasto vėdinimo. Basutės prilaiko šilumą. Labiau - tos, kurių padas storas.

Beveik visų padai stori. Nedaug skiriasi ir storis ir šiluma. Tik "Aqua" padas plonesnis.
Minkštas padas, pagamintas iš putų labiausiai prilaiko šilumą. Tai sandalai "Light", "Light II", "Wander".
"Trekker" turi kietą padą ir putų mažiau. Mažiau šildo. Nors pūtų sluoksnis ne plonytis, kaip atrodo. Pūtų sluoksnio storis paslėptas įduboje tarp užkeltų, lietų apatinio kieto sluoksnio kraštų.
"Aqua" basutė šildo mažiausiai. Jos guma - minkšta, bet ne puta. Ji tik tąsi.

Karšta diena pėda jaus šildymą iš apačios.
Su laiku priprasi. Neišsigąsk. Nežinau ar kunas prisitaiko, ar psichologija.
Atpalaiduok dirželius kuo labiau, kol netrūkdo. - Tiek kiek padas laikosi gerai ir nesitabaluoja. Bus tarpas tarp pėdos ir pado. Geriau ją vėdinsi. Bandyk įvairius būdus, kojines ar be jų.

Tik vienas žmogus skundėsi neva patekus sūriam jūros vandeniui į basutę, jis sunkiai išgaruoja, ir ėda oda. Manau jam derėjo atpalaiduoti diržus, kad pėda vėdintusi.
Bet kokiu atveju - pasirinkimas mažas. Odines basutės dar blogesnės. Jos ištežta nuo vandens, ir plyšta nuo devėjimo.

Visi kiti vartotojai patenkinti.

Taisyklių nėra. Dėvėk kaip patogu. Aš tik patariu.

Pėdos padėtis.
Visi 3 dirželiai atsegami. Visi jie leidžia pataisyti pėdos padėtį. Pėdos kulnas labiau apvalus už pirštą. Tad, jei basutė truputi mažoka, tenka spręsti kuris kyšos už pado krašto - išstumk kulną. Tam tikrais atvejais žmogus renkasi būtent truputi mažesnę basutę. Pavyzdžiui, kad nekabintų žemės, kaip pelekai. Arba, kai dydis ribinis, ir sekantis dydis bus per didelis. Kaip bebūtų, ribinis dydis įtakoja tik naujos basutės pirkimą. Vėliau pripranti, ir neberūpi.
Atpalaiduok dirželį kuo labiau, tiek kiek padas laikosi gerai ir nesitabaluoja. Eksperimentuok, kaip patogiau, kaip neslysta.

Pastaba: pastaruoju metu "Aqua" gamina be atsegimo gale. Atsegami tik 2 dirželiai. Atsargoje turiu ir atsegamų ir ne. Atsegamus turiu 28-30 dydžius. Mažesni - neatsegami.

Moteriškos.
Moteriškų žyginių basučių nebūna. Visi dydžiai vienodi pagal išvaizdą. Nebent parodyčiau modelį "Aqua". - Truputi puošnesnės. Moterys geidžia būtent jų, nors seniau prašė "Light" arba "Wander". Jos nori išvaizdos. Bet jos sunkesnės už "Light". Bei nuovargio savybės yra kitokios.
Ant ledo.
Slysta blogai. Bandžiau žiemą modelį "Wander".
Galbūt jie naudoja tą pačią gumą, kokią deda ir ant kalnų batų, kuriuos gamina. O kalnų batai turi slisti blogai.

Atliekos

Vargu ar sulaužysi basutę taip, kad jokios dalies iš jos nebepanaudotum.
Dirželiai neplyšta, neatsiklijuoja.
Žiedai - nelūžta. Bet gal gali.
Padas, labiausiai "Light", gali pradilti, ar suplyšti. Jį galiu užsakyti naują, atsarginį. Susiklijuosi naują basutę su dirželiais, kurie tau išliks. Išmesi tiktai sugadintą padą. "Light" rūšies padas glotnus. Jei perplyš perpūs, prie jo galima priklijuoti apatinį sluoksnį nuo rūšies "Wander". Išmest nereiks nieko.

Jei lūžo, sudėvėtą basutę išardyk. Sveikas dalis išsaugok. Lūžusias - atiduok perdirbimui.
Dirželiusneilono su plastiko žiedais išmesk perdirbimui į plastiką.
Padas - guma. Arba išmesk į šiukšles, arba į avalynės ir audėklų (tekstilės) atliekas perdirbimui, arba į stambių atliekų aikštelę, kur meti padangas ir kitą gumą.

Kaip rasti stambių atliekų aikšteles rašo Aplinkos Ministerija. Rasi per mano atliekų puslapį čia:
http://andrius.saugokmedi.lt/oficioz#atliekos
Nežinau ar aikštėje sukauptą šlamštą perdirba.

Apie gamintoją

Randasi Čekijoje.
Bent vadovas ir keli jo bendradarbiai sakosi esą kalnų megėjai. Dalyvauja Kalnų sporto varžybose. Nežinau ar megėjiškai ar profesionaliai.

Kaip miniu aukščiau, pagrindiniai jų gaminiai: kalnų batai.

Esate 2709 žiūrovė