Skyriaus puslapiai:
Pagrindinis - Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narių apžvalga. Blogi darbai, neveikimas.
skerdikai - šis.
(2000m. balandžio 18d.
Kalba netaisyta)

Žemiau sužinosite:

kokį Vilniaus savivaldybė norėtu matyti dviratininką - negyvą;
kaip valdininkai įsivaizduoja turizmą - dideliu "bemsu", ir ne duok dieve po Lietuva, ar dviračiu;
kodėl Vilniaus gatvėse tiek daug sudaužytų butelių - darbo laikas švaistomas doruoliams įkyrėti;
ir kita...

Nesužinosite:
Koks yra minimalus Intelekto Vertinimo Balas, pagal kurį dar praleidžia zhmones eiti dirbti mūsų labui.
Kokios sumos ir kam buvo mokamos už rūkalų propagandą, ir uolų piliečių persekiojimą.
Kokias sumas mes mokame, kurias panaudoja tvarkos mieste nepriežiūrai.

Savivaldybėje - dviratininkų skerdikai

Shiandien man paskambino ish Vilniaus Miesto savivaldybes Tvarkos Palaikymo ir Priezhiuros skyriaus. Toks ponas Misiulis ir izhuliu tonu pasiule ateiti nes neva kazhka reikia pasiaishkinti del propagandinio vazhiavimo po Vilniu kuri darysime balandzhio 29. Ta vazhiavima vadiname Tarptautine Dviratininku Vienybe 00 (TDV00). (Ish Lukishkiu Aikshtes 11:00 valanda).

Ash, kaip visada, pazhadejau pirma valanda, o atejau... Per ta laika, kol manes nebuvo paskambino reklamos agenturos, kuri kabineja Rukalu Reklama mieste, atstovas. Ir paprashe, kad ash jam i mobiliaka skambinchiau, nes neva reiks atstatyti padaryta zhala. Ish kur jis turi mano telefona, ir zhino mano varda, pavarde? (Prisipazhinkit jei kas dave.)

Jei turite akis, matete, kad Philip Morris L&M smirdalu reklama uzhgozhe visa miesta. Tad nesunku suprasti del ko labiausiai keliamas triukshmas.

Aname skyriuje kambaryje 326 vienas vyriokas gan maloniai pasake, kad yra kazhkokia tvarka, ir kad yra kazhkoks nusiskundimas. Nieko konkretaus jis man pasakyti negalejo, ir pasikviete pasivaikshchioti iki gretimo kabineto. Kodel tokie ritualai reikalingi jis nepaaishkino. Jis pasake, kad reklamos savininkai skundzhiasi. Ir parode man nuotrauka kokie reklamos stendai yra sugadinti. Ant to stendo buvo pavaizduotas nekaltas, neprisirukes shokejas, ir jokios zhalos nei jo sveikatai, nei ishvaizdai, ash neizhiurejau.

Gretimame kabinete sedejo tokia poniute suirzusiu ir ishdydzhiu veidu. Prisedau ir ash prieshais ja i kresla. Kreslas kaip kukurbezdalis subliushko po manim ir ash vos neprasmegau. Kaip ir dera, mano akiu lygis atsidure tos poniutes keliu lygyje. Taip jau tas "kreslas" yra tychia padarytas.
I jos kelius ash nezhiurejau, nes tarp musu buvo stalas.

Gal todel, o gal ir ne, poniute piktai i mane pasizhiurejo ir vos ne rekdama pasake man, kad visi renginiai turi buti derinami ir tvirtinami savivaldybeje, ir turi buti duotas leidimas.
Ash sakau: "Tai ir kas?"

... O dar sheshtadieni bus Lukishkiu aikshteje FIDI shvente vos ne ta pachia valanda, ir ji vyks vos ne tomis pachiomis gatvemis, kur bus musu renginys. Konkrechiu valandu ir vietu nebuvo pamyneta.
Ash sakau: "Tai ir kas?"

Ji man tuos dalykus dar pora kartu parekavo...
Ash sakau: "Tai ir kas?"

Ji suabejojo ar ash aplamai "lietuviakalbis"?

Atejo tos poniutes virshininkas ir prasitare kad reklamos agenturos atstovo jau nebera - nesusilauke.

Poniute man aishkino, kad skelbimus ant sienu ir kitu vietu kabinti negalima. Ji parode man shusni TDV00 skelbimu, matomai nupleshtu nuo kazhkurtai. Ash juos pavarchiau, bet jokiu zhymiu, kad jie butu kaboje ant sienu, nepamachiau.
Tada pasakiau, kad tikrai machiau daug kartu, kad blogiechiai mizha ant sienu, ir meto aplinkui butelius. Bet kodel priekaishtaujama ne jiems o man?

"Renginiams", - toliau reke poniute, - "turi buti duotas leidimas". Ash pasakiau, kad man ir kitiems dviratininkams niekas negali uzhdrausti susirinkti, netgi ir i FIDI shvente.
Poniutes virshininkas pasake, kad tai bus "masinis renginis".
Ash pasakiau, kad nesuprantu, ko ish manes norima.

Pasakiau, kad jei jau jie nori kazhko, tai tegul eina ir draudzhia buriuotis automobiliams, kurie baisiai ir masishkai uzhtvindo musu gatves.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poniutės viršininkas Regimantas Paulionis pasakė, kad važinėjančius dviračiais reikia varyti į "getą", ir šaudyti šautuvais.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aš net nepatikėjau savo ausimis! Su kokia panieka tas žmogysta ištarė tuos žodžius, dirbdamas mūsų "išrinktoje" savivaldybėje... Ir ne kur nors... o tvarkos palaikymo skyriuje.

Jie man vis dar bande ipirshti minti del skundu del sugadintu reklamu, ir del renginiu organizavimo. Bet uzhbaigti ir ishreikshti tuos minties jiems taip ir nepavyko. Mano klausiantys zhvilgsniai, ir klausianchios replikos ju niekaip neikvepe pamastyti.

Poniute galiausiai ituzho, ir zhodzhiai ish jos pylesi vos ne kaip shuns lojimas. Ji siule ishkviesti policija, bet kokiam tikslui ji nei man nei savo bendraminchiams jokios minties nepadave. Ash vel ishreishkiau nesupratima...

Mane atvedes zhmogelis atneshe kazhkokiu taisykliu atkopijuota lapa.
Jame jis pastate paukshchiukus ties tokiais punktais:

  draudzhiama:
   ...kabinti ... plakatus, statyti stendus,
     vagonelius, palapines ... be parinkimo schemu
     ir irenginiu projektu, suderintu nustatyta tvarka;
   klijuoti ... ant medzhiu, stulpu, pastatu ...
     bei kitose nenumatytose vietose;
  ...visi tvarkytojai privalo:
     valyti, shienauti ir prizhiureti kiemus,
     sklypus... nuvalyti nuo medzhiu, stulpu...
     informacinius skelbimus...

Ash vel nesupratau kodel man taip daroma...

Poniute man isakmiai sushuko, kad uzhrashychiau ant TDV00 skelbimo, kuri ji turejo, savo varda, pavarde, telefona, ir adresa. Niekada nesu sutikes moters taip izhuliai reiklaujanchios mano adreso. Pasakiau kad nematau del ko taip daryti. Ji pakartojo savo riksma, dar labiau susiraukusi.

Ash net paraudau del tokio jos demesio, bet visgi piktom damom savo koordinachiu nedalinu. Jeigu jinai draugauja tiktai su piktais vyrais, tokiais kaip jos virshininkas-"skerdikas", toks reikalavimas jai gal ir atrodo naturalus. Bet ash nedirbu savivaldybeje, ir tokie paprochiai man shlykshtus...

"Viskas, eik ish chia", - pasake poniute, pridedama dar pora nereikshmingu repliku.
"Eik gerk piena", - pasake virshininkas, tokiu tonu, lygtai bjauretusi mano skoniu, ir lauktu, kol pasitaikys proga ishgerti kokios arielkos. Tada dienos svarbus reikalai butu baigti, jis sestu uzh automobilio vairo, ir ishvazhiuotu pasivazhineti Vilniaus gatvemis, kad kuo daugiau zhmoniu galetu ji pamatyti, ir kad jis pamatytu kuo mazhiau dviratininku.

Po nuodingo pokalbio pienas gal padetu...

Priesh isheidamas pasakiau poniutei, kad ant to lapelio, kuri laikiau rankose, ish vis nesimate, kad jis butu kur kabintas. Ish kur jis gautas? Ji pasake, kad pasiimchiau atminchiai. Bet kai ishtiesiau ranka, poniute, it kokia profesionali kioskininke griebdama nupustus pinigus, priplojo visa naudotu TDV00 skelbimu pluoshta.
Bet kas man pazhadeta, tas pazhadeta.
Ta skelbima, kuris niekur nebuvo kabojes, ji man atidave.

Ash pasakiau, kad ji pikta, nes nesivazhineja dvirachiais. Ji pasake, kad dvirati turi.
Tada pasakiau, kad kviestume ja i visokius zhygelius.
Ji pasake, kad ji su tokiais kaip ash nesivazhineja.
Ash su tuom sutikau, nes jei vazinetusi, nebutu tokio rustaus veido.

Sakau: "po Lietuva..."

Ji sako: "...ash ne tik po Lietuva vazhinejuosi...", - aishkai duodama suprasti ko vertos keliones po Lietuva (tiesiai shviesiai - jog jos nieko nevertos).
Tai buvo tikriausiai vienintele tikrai "ponishkai" ishtarta fraze per visa "pokalbi".
Visa kita jus zhinote kam prilygsta...

Idomu ish ko ji daro versla, kad vazhinejasi po svetimas shalis? Ir ne duok dieve dvirachiu! Gal cigaretes sankryzhose pardavineja? Jai toks darbas tinka.

Ishejes uzh duru paklausiau mane atvedusio zhmogaus, kas tie akypleshos buvo.

Tvarkos Palaikymo ir Priežiūros Skyrius
Poniutė: Severkiene Juratė
Skyriaus vedėjo pavaduotojas: Regimantas Paulionis.

Gatveje ishdalinau dar keleta TDV00 skelbimu pravazhiuojantiems dviratininkams, ir perspejau kad saugotusi savivaldybes shautuvu.

Andriukas dviratukas
Vilnius

P.S. Laikas jau pirktis šalmą. Dar reiktų ir kastuvėlio...

Vilniaus Savivaldybės Tvarkos Palaikymo ir Priežiūros Skyrius tęsi grasinimus:
2002 metų liepos mėnesį šio skyriaus vadovas Darius Šalūga mirtinai sužalojo dviratininką:
http://www.vilnius.lt/new/portlets/apzvalgos/a020731.htm
Pasiteisinimas: dviratis važiavo kelio viduriu ir buvo be atšvaitų; jeigu dviratininkas nebūtų važiavęs kelio viduriu, avarijos būtų buvę galima išvengti, nes toje vietoje kelias yra platus.
Nepataikė į platų kelią, ir net nesistengė. Kam reikia?.. Dėl kažkokio dviratininko?..
2001 metais tas pats žudikas girėsi, neva busias "vienintelis valdininkas, kuris tvarką mieste stebės važinėdamas oranžiniu dviračiu":
http://www.vilnius.lt/new/portlets/apzvalgos/a010609.htm.
Kažin kodėl mes jo, ar jo tvarkos niekad nematome... gal, visgi, pasodino?..
Nepasodino. Savivaldybė jį už dviratininko nužudymą paskatino: skyrė jam aukštesnes, pelningesnes pareigas.

2007 metais Darių Šalūgą pagaliau pagavo... Bet ne kai žudė dviratininką. - Per menka nuodemė. Jis įkliuvo mindamas... į kišenę 50000 litų kyšį už sklypą, kuris randasi už Vilniaus Pilaitės. Skirtingai negu nužudymas, sklypo davimas "ne tam" asmeniui yra baudžiamas. Turint omeny valdžios visišką korupcijos skatinimą, net ir šis "teisėsaugos" veiksmas kelia nuostabą. Teiginį dėl korupcijos skatinimo pagrindžiu tuo, kad be kliučių "pražiopsojo" Vilniaus Bendrajį planą.

2011.12.16 nusikalstamas Vilniaus 1 apylinkės teismas pagaliau tariamai nuteisė Darių Šalūgą už tą kyšį... 2,5 metų kalėjimo lygtinai... Nesodins, jei dar kartą nenusikals per 2 metus.
O kaip jis gali nusikalsti? Juk valdišką darbą nebedirbs. Kitų galimybių nėra. Nebent dar vieną dviratininką nušauti.
Bausmės už grasinimus nužudyti nėra.
Bausmės už grasinimų įvykdymą nėra.
Kyšis pasirodo yra sunkesnis nusikaltimas. Bet ir už jį nebaudžia.

D. Šalūga yra nusikaltėlis recidivystas. Jis turėjo sėsti tikrai, o ne lygtinai.

Asta Tiškevičienė irgi dalyvavo nusikaltime.
Kodėl jos nepasodino? (Šiame straipsnyje jos neminiu.) Ji yra valdininkė, kurią kyšis turėjo tariamai paveikti.

Visa tai - todėl, kad visa Lietuvos teisėsauga yra viena nusikaltėlių gauja.

Dėsninga, kad blogas žmogus nusikalsta vėl.
Pagal Andriuko korupcijos įstatymą:
"Negalima prasikaltusius valdininkus laikyti tarnyboje, nes jie amoralus. O valdžios tarnyba pagal prigimtį yra pasitikėjimo, moralės veiksmas."

Lietuva pirmauja nužudymais keliuose, tame tarpe ir dviratinikų nužudymais. Tai skatina, bei pavyzdį rodo valdininkai - tautos vedliai. Jie vykdo valdžios politiką: didinti automobilazmą, bei mažinti dviratazmą. Jie mažina dviratastų skaičių, fiziškai juos sudorodami. Pasitaiko gal ir atsitiktinumų... Bet dažniausiai žmogų nužudo vairuotojas, kuris iš prigimties sukčius. Stengiasi "prasmukti"... Net, kai numato pasekmes, nusispjauna į visus aplinkinius gyvunus, išskyrus tuos, kurie jiems moka pinigą, ar kitaip lepina... Nusispjauna, ir spaudžia gazą. Žudikai nėra atsitiktiniai. Neatsitiktinai minėtas valdininkas neteisetai dalijo sklypus aplinkui Vilnių.

Darius Šalūga dabar sėdi Lietuvos Bokso Federacijos pirmininko ("prezidento") krėsle. Neveikia. Gal ir anas - valdiškas. Gal ir kyšius už rungtines ima.
2014 metų rudenį jis atsisakė siųsti boksininkę Vaidą Valskytę kažkur į rungtines. Ji pati, be jo Federacijos pagalbos, iš įvairių žmonių surinko 10000 Lt, nuvažiavo ir laimėjo 5 vietą. Nežinau ar Federacija irgi siuntė kitą sportininkę. Įdomu kuri - stipresnė.
Pirmiau sportininkėms Darius Šalūga sakė, kad nėra pinigų kelionei, todėl nesiunčia nieko. Ir netalkino jų gauti.
Paskui televizoriui jis sakė, kad niekam kitam pinigų neduoda. Gal tik ima. Sakė, neva visi patys sumoka už keliones.
O jis tik krėsle sėdi. - Gal už tavo, valdiškus pinigus sportui. Gal ir už nario mokestį.

Nuo 2004 metų sausio 25 esate 3143 žiūrovė