Geriausias žmogaus baimių draugas - keturkojis vilkas.
Kojas Aplinkos ministerija slepia, uodegą suka.
Nepainiok su dvikojais baimių draugais ir vilkšuniais, mišrūnais.
Vilkas spokso į auką, grežia dantį. Jau suėdė apsimetelius, nusikaltėlius Aplinkos ministrus Gediminą Kazlauską, Kęstutį Navicką. Nuristens į kalėjimą ir ten juos iškakos su visais kaulais ir kulkom.
Būkite vaikučiai geri, kitaip ir jus sugrauš. Vilkas - veiklus. Nepliurpia. O iškart ėda, užuot jais amžinai skundėsis. O ėda jis tik blogus. Tad nėra ko tau skųstis. Esi pats blogas, jei jau tave ėda.
Nuotrauka iš Aplinkos ministerijos padailintos tikrovės ir pagirų interneto.
Tigriukas ryžtingai puola pilką peliuką valdininką, kad nunešti į džiungles ir ten užauginti žmogumi. Jam taip smagu, kad net kojų nejaučia.
Nuotrauka iš projectcat.discovery.com
Bjaurus, raguotas valdininkas bando išsisukti. Bet miklus gepardukas perima jį skrydyje.
Kaip ir visi valdžios priešai, gepardai nyksta. Gali nelikti kas jūs saugo.
Nuotrauka iš Kalifornijos Mokslų Akademijos paveikslų apie gamtą varžybų:
http://www.bbc.co.uk/newsround/52658677
Nuorodos:
Bendri patarimai kaip vaikyti
Aiškinu paprastus valdininkus. Iš ten rasi ir žemiau minėtų pareigūnų ypatumus. Abu skyriai papildo vienas kitą.
Labiausiai taikomų įstatymų sąrašas
Tame teisės puslapyje dar rasi klastočių ir klastojimo būdų sąrašus, blogus pareigūnus ir kaip juos vaikyti.
Krizės švaistymas
Pinigų deginimo vajus, gaisras nepritekliaus metu. Ilgas švaistymo sąrašas. Ištraukos:
Meškas gelbėk
http://gyvunuapsauga.lt/lt/naujienos/lietuvoje-steigiamas-pirmasis-mesku-rezervatas
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija pasakoja. Lietuvos valdžia darys meškų rezervatą. Į jį suvarys "laukines" meškas.
Neišsigąsk, o džiaukis už jas. Visos tariamai laukinės meškos Lietuvoje gyvena ne lauke, o kalėjimuose. Nors, ten turėtų gyventi tik valdininkai. O meškos turėtų juos prižiūrėti, šerti, maudyti savo pačių srutose, o ne piniguose.

Meška narve. Srutų duobė priešaky jai maudytis Laukinė Lietuvos meška savo įprastoje, gamtinėje aplinkoje.
Restoranas "Plūgo broliai" ją įkalino iki gyvos galvos už tai, kad negaudo, nenaikina parazitų, pinigų graužikų valdininkų.
Šioje gamtoje meška turi visus patogumus: betoninį guolį. Priešaky matote srutų vonią. Ją pašildyti galima savo pačios kakiais, sisiais.
Prieš valgį resoranas kviečia lankytojus į tokią mėšliną mešką nusišluostyti priekines kanopas. Veikia geriau už muilą ir rankšluostį.
Kodėl meškų kankintojai nenori restorano lankytojų vilioti kiaulėmis? Juk toks tokį traukia labiau. Kiaules mėgsta atliekas ėsti. Nors, kartais pravartu jas ir už stalo pasodinti. O meška atliekų nemėgsta. Bet ją jomis maitina.
Restoranas "Plūgo broliai" nesitenkina 1 meška. Jie kalina net 3. Vieną jų matai nuotraukoje.

Valstybinių miškų urėdija davė tik žvėryno žemę. O įranga rūpinasi kažkodėl ne valdžia.
Miške jie ketina statyti, nesako ką.
Prašo iš jūsų 131000 €.
Medžiai miške jau auga. Jų statyti nereikia. Atrodo, kad statybininkai nori pasipelnyti ir paniokoti mišką. Reikalauk liautis.

Jie ten neteisingai reikalauja gyvūnams įsodinti mikroschemas. Pagal Konstituciją žmogus yra neliečiamas.
Meška negali pasakyti kas ji tokia, kas tėvai, kur namai. Bet yra kitų būdų rasti tapatybę. Galima tirti DNR. Brangu, ilgu, bet patikimiau, negu vogta mikroschema, ar melas meškos, kurią gąsdina meluoti kalintojas.
Tapatybė nesvarbi. Svarbu gelbėti gyvūną.

Vieną mešką iš tariamo Cirko išvežė pas turtingus kapitalistus į Vokietiją. Nors, už žmonių gabenimą yra baudžiamoji atsakomybė. Meška ten prasigyvens, atsivalgys, taps žmogumi. O jūs taip ir liksite Lietuvoje kuistis.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija sako, kad valdiškas turčius Antanas Bosas Karklėje, prie Klaipėdos, laiko mešką betono dėžėje. Anksčiau iš tos dėžės valdžią mešką atėmė. Kažin kur padėjo. O jis įkalino kitą. Teks vėl atimti.
Dar jis kalina elnius, tik ne dėžėse, o užtvaruose. Nežinau kokiu tikslu. Gal valgo juos.
Antanas Bosas anksčiau buvo Seimo nariu.

Tame puslapyje pasigrožėk visokiom mielom gyvūnų nuotraukomis, žiovaujančiomis katėmis, šuniukais, arkliukais.

Tigrus gelbėk
http://projectcat.discovery.com
Juos irgi naikina. Atima žemes. Kartais žudo už ožką, ar žmogų. Bet dažniausiai "brakonieriai". Tikslai: didžiuotis, parduoti kūno dalis tariamai stebuklingiems vaistams.
Jiems spendžia spąstus. Tigras įkliūna į kilpą, stengiasi ištrūkti ir nusidrožia visą leteną iki kaulo...
Tigrų liko vos 4% per 100 metų. - 4000 palyginus su 100000. Kažin kur... Juk jų yra ne vien Indijoje.
Skelbimas kaip sekasi rinkti pinigus ir drausti nuotraukas su tigrais (tikriausiai nužudytais):
https://corporate.discovery.com/discovery-newsroom/48939/
Keista, kad tenka šelpti pinigais gelbėtojus. Juk tigrus gelbėja Indijos valstybė, parkų sargai. - Neprieštarauja. Neskatina tigrus žudyti. Valstybė skraido į kosmosą... Vagia... O tigrams kažkodėl pinigų neduoda, o gal duoda mažai. Gelbėtojai tai nutyli.

Prie Amuro upės, Tolimuosiuose rytuose, gyvena ne tik Tigrai, o ir leopardai. Anų beliko 30.
Leopardus įprastai įsivaizduojame karštoje Pietų Amerikoje. Bet jie gyvena ir visai mūsų panosėje, šaltuose kalnuose, sniege.
Kaukaze yra snieginis leopardas. Jis kartais vaišinasi ūkio galvijais, kuriais per žioplumą aprūpina žmonės, nes palieka be priežiūros. Žmonės pyksta paskui. Tas leopardas mažas, nepanašus į tikrą.

Žmogus vilkui - vilkas. Vilkų apsauga.

Kvietimas, kurį duodu žemiau - svetimas skelbimas. - Ne mano.
Kalbą pataisiau. Įdėjau savo trigrašį. Uždėjau antraštes. Todėl raštas - mišrus. Nerodau kur kieno žodžiai (autorystės).
Kvietimą pradeda žmogus savo pasakojimu. Pridėjo skelbimą apie peticiją.

Vilkai nuolat gyvena 17% visų valstybinių miškų. Tų miškų dalyje, kurie yra parkai, vilkų beveik neliko.

Prietarai

Vilkas - kenkėjas. Ne. Žmogus kenkia gamtai. Ji keršija. Žmogus - godus. Nenori mąstyti, kaip prisitaikyti. Varo iš gamtos viską kas gyva. Pirma - vilkus, nes ėda avis. Paskui - stirnas, šernus, nes graužia medžius, knysa, trypia. Paskui - medžius, nes želia, trūkdo. Niekas netrūkdykite žmogui, saugokites. Pats jis atsisako kažką keisti, taikytis, saugotis. Jei jis nenori saugotis, tai ko verkšlena, neva nesaugu?

Lenkai uždraudė medžioti vilkus nuo 1998 metų. Jie paskaičiavo, kad vilkas atneša naudos už 2 mln. eurų per metus.

Niekas netikrino kas žaloja galvijus: vilkai, ar sulaukėję šunys, žmonės. Gal jie nori apjuodinti nekaltą vilkutį. Vaizduoja piktadariu. Klastoja žalą.
Mačiau internete žinią, neva ožką papjovė pačių medžiotojų šunys. Manau tyčia.
Vilkšunių gausėja (mišrūnas iš vilko ir šuns). Jie - aršesni. Kaltas - vėlgi žmogus.

Medžiotojai ir brakonieriai iššaudo vilkų maistą kiškius, šernus, stirnas, peles, kirmeles. Ypač prisiautėjo Brazauskininkai Labanoro girioje.
Po pramogos grįžta į savo miestą, toliau nuo gamtos.
Tada vilkas lieka alkanas.
Kaimiečiai jam tada palieka maisto miške, atliekų. Negi išmesi? O ir vilkas nepadvės ir nepuls. Atiduoti ožkos vidurius geriau negu visą ožką.
Dar jie augina vilkiukus našlaičius, kurių tėvus nušovė.

Kaimas nebijo vilkų. Išmoko sugyventi. Galvijus ir žmones uždaro nakčiai į tvartą. Ne paleidžia kur akys veda.
Vilkų bijo patys medžiotojai. Jie apsimeta, bando įbauginti ir tave. Taip jie tariamai pateisina žudynių kiekius.
Panašiai tariama Lietuvos Dviratininkų Bendrija baugina dviratininkus keliais. Tada jie ir jų draugai valdininkai ima dviračių takus, trasas ir kitus pinigus už esamus ir nesamus projektus.

Aš jūs bauginu gyvenimu. Bet jūs gi valdininkų nešaudote... Net nepaisote, kad rašau, kad anie - kenkėjai, graužia ir ėda viską, griauna, kaip skėriai. Tausojate juos, šeriate iš rankų, prašote jų išmaldos, kelių geldoms, aplinkkelių apie juos.
Beje, medžiotojai rašinėja internete apie vilkų ir gamtos sargus, neva anie yra nevykėliai. Kaip pavyzdį, dėsningai svaičioja, neva anie nemoka būtent geldos vairuoti, o ne dviračio. Vien apie geldą mąsto - svajų viršūnė. Jei galėtų, tai iš geldos neišlipę šaudytų. Taip berods 2012 metais per televizorių globojamą miestelio šunį beglobį medžiojo ir nušovė medžiotojų būrelio narys, berods Ukmergėje, prie parduotuvės, iš geldos.

Vilkas ėda tik galvijus ir žmones, raudonkepuraites. Ne. Jis ėda labiausiai elnius, šernus, žiurkes, peles, paliegėlius, dvėseną, atliekas, šiukšles. - Tariamus kenkėjus. Sanitaras, it skruzdelė kokia. O kas miškus valys? Gal tu? Tu ir skruzdes naikini.
Vilkas yra puiki paskata tau palaikyti stiprų, sveiką kūną. Jei vilkui tektų rinktis ką ėsti, jis pasirinks paliegėlį, o ne sveikuolį. - Tau proga mylėti artimą savo.

Vilkas - arti žmogaus. Ne. Jį žmogbeždžionės medžioja giliai miškuose ir saugomose teritorijose, atokiai nuo žmogaus. Nešaudo tų vilkų ir laukinių šunų, kurie yra arti ir kartais kenkia. Maloniau tikrą vilką paskersti, negu vilkšunį kokį.

Vilkų - perdaug. Ne. Niekas nežino. Todėl dabar ir reikia rengti planą. Jame reikia ne tik skaičiuoti perteklių, bet ir riboti žmogaus įsiveržimą į miškus. Kad žmogus negrobtų žemės ir nemažintų ploto, kur gali saugiai gyventi ir dirbti žmogaus geriausias draugas - keturkojis vilkas.

Vilkas - pavojingas. Ne. Jis pavojingas tik jeigu bandysi jį paglostyti. - Kaip ir bet koks žmogiškas draugas. Nebūtina jį nušauti, kad mylėti kaip gamtą.
Dar vilkas yra pavojingas gaujoje. Visai kaip žmogus.
Bet dažniausiai Lietuvoje jis medžioja vienas. Nes pelių ir žiūrkių gaujomis nepatogu gaudyti.
Saugokis ir prisitaikyk. Pavojus sumažės.
Labiau pavojingi naminiai šūnys, sulaukėję bei vilkšuniai (vilko ir šuns mišrūnai). Jau daug nelaimių anie atnešė. Bet niekas jų nešaudo, o atvirkščiai - veisia ir gasdina jais užstatytų ežerų lankytojus.

Medžioklę jau sustabdė laikinai

Peticija nėra vienintelis ginties būdas. Vilkų mylėtojai gina juos ir teisiškai. Apskundė teismui Aplinkos ministeriją.

Pamokinau vilkų mylėtojus, kad to negana. Reikia prašyti "užtikrinti reikalavimą". Tai reiškia sustabdyti medžioklę, kol vyks teismas.
Pagrindas: ABTĮ §71.
Panašus yra CPK §144 apie laikinąsias apsaugos priemones. CPK tinka valdžiai tik apie pasekmes. Ne apie valdymo sprendimus.
Ginčams su valdžia taikomas būtent ABTĮ.
Jis tai vadina "reikalavimo užtikrinimu". Bet nesijaudink. Kaip bepavadintum, teismas privalo nagrinėti esmę.
Svarbu nesupainioti įstatymų kitiems veiksmams. Jie - panašūs. Bet gali būti žymus skirtumas veiksmų kiekio, reikšmės, laiko, klaidinančių pavadinimų.

Nusikaltėliui Aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui tai būtų pilnas stabdys, antausis, nesekmė. Jis tikėjosi teismo gaišaties ir jos metu nugaišusių vilkų. Teismas panaikintų įsakymą, bet nebebūtųsaugoti. Ponai jau būtų pašaudę į valias. Dosniai ministrui ir valdinikams atsilygintų.
"Reikalavimo užtikrinimas" yra budas laimėti iškarto, dar nelaimėjus bylos. Metus, ar du valdininkai netektų didelio grobio, net jeigu bylą galiausiai tariamai laimėtų su sukto teisėjo pagalba.

2012 spalį Vilniaus Apygardos Administracinis teismas tokią nutartį priėmė.
Šio puslapio gale miniu, kad 2016.05.26 GAA "Baltijos vilkas" man nurodė rašinį apie teismą:
http://www.vilkai.lt/teismas-2012
Nežinau ar būtent apie tą.

Valdininkai atsikalbinėja, klaidina

Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys ją apskundė.
Neatslūgsta noras tarnauti viršininkams ir jų užsakovams. Žiūrėk gal ir atlygis nuo jų trupinių stalo perkris. Užsakovai tebenori pašaudyti į kažką. Negi visą gyvenimą į tuščius butelius šaudys? Į praeivius, ar į vaikų darželių, autobusų langus. Taip įpratę nuo savo huliganiškos jaunystės. Bet duženos juk teršia. Kulka gadina stulpą, ar sieną. Nepridera. Juk tapo politikais, verslininkais valdiškais ar prie valdžios. Prakilniau nuduobti vilką.

Laimutis Budrys atsikalbinėjo, neva negalima visai vilkų nešaudyti. - Pamelavo. Vilkų mylėtojai prašė ne to. Jie prašė visai nešaudyti tiktai teismo metu. Kad triukšmas netrūkdytų.

Laimutis Budrys gynė planą, kurį ministras pažeidė. Pavaizdavo, neva kalbame apie jį, o ne apie pažeidimą. Neva planui visi pritarė (aiškinu žemiau). Reiškia neva pritarė ministro leidimui šaudyti. Sukeitė sąvokas. Kiek žinau, skundas neskundė planą. Jis tik skundė jo pažeidimą.

Laimutis Budrys sakė, neva vilkų planui tarptautinėje konferencijoje pritarė net 20 šalių. Nutylėjo, kad pritarė patys valdininkai ir jų tarnai. Tyčia vežė planą ten, kur pritars bet kam.
Gal pritarimu pavaizdavo kokį užstalės tostą, kaip įprasta tose poilsinėsė konferencijose. Panašiai valdininkų tarnai iš LDB, bent Žaliųjų atskalūnas Linas Vainius slapta liaupsino Europai Lietuvos šiukšlių kruvas - busimą, o dabar jau esamą Kazokiškių sąvartyną. Pliurpė užsienių konferencijose, kur mažai kas gilinasi. Gal net neįmanoma įsigilinti. Tenka vien tikėti ką girdi. O gal nuvargina savo ilgais ir tuščiais paistalais tiek, kad klausytojai nieko nebenori girdėti, ar miega.

Laimutis Budrys apskundė įsakymo sustabdymą, nes neva vilkų žala ūkiui - akivaizdi. Bet žmogus irgi akivaizdžiai kenkia ūkiui ir gamtai. Pašaudykime...
Ne. Kiekvienas veiksmas privalo būti pamatuotas. Ir ne kiekviena žala užtikrina jos apmokėjimą. Jei matai vilką ir lipi jam į nasrus, pats gi ir kaltas esi. Bet akivaizdumo įrodymų Laimutis Budrys teismui nedavė. Kodėl taip skubiai reikia naikinti vilkus?

Kiti jo prieštaravimai: Gretimos valstybės vilkus tebemedžios. Vilkams sienų nėra.
Neva todėl nėra prasmės stabdyti vilkų medžioklę.
Niekas ir neginčija to. Prasmės tau niekada nebus.
Gaunasi, kad nėra tikslinga vykdyti įstatymus. - Šiuo atveju paties ministro planą.
Dar gaunasi, neva saugoti vilko nereikia. Vis nuduobs kas. Juk vilkas laksto laisvai, o ne dygsta vienoje vietoje, kaip dilgėlė. Jį medžioja kiti. Nutyli ar be saiko, ar saugodami.
Ginčas yra apie kitką: stabdyti įsakymą (ir medžioklę), kad busimas teismo sprendimas būtų įmanomas.

Toliau šaudo

Nors Lietuvoje ir Europos Sąjungoje vilkas tariamai saugomas.
Dėl tariamai didelės žalos, Lietuvai Europa padarė išimtį: leido vilkus šaudyti.

MetasSavivaldybės užrašė
atvejustų atvejų metu vilkai papjovė ar sužalojo ūkinius gyvūnus
blogai, kad suplakė abu dalykus į 1
2016.01.01- 2016.09.01226497
2017.01.01- 2017.09.01245689

Gamtos apsaugos asociacija "Baltijos vilkas" neaiškino man kas toliau nutiko teismams.
Atrodo, kad laikinas reikalavimo užtikrinimas baigėsi, ir vėl vilkus šaudo kaip seniau. Bent kažkurį laiką juos išgelbėjome.

http://www.am.lt/VI/rubric.php3?rubric_id=57
Aplinkos Ministerijos senose naujienose gali sekti kada ir kiek šaudė.
Nesitikėk, kad tas sąrašas išliks. Valdininkai šalina dalį senų skelbimų pagal nežinia ką.
Skelbimai lieka. Juos šalina tik iš sąrašo. Jei įsidėmi kurį, užsirašyk adresą.

medžioklės metasleido nušauti vilkųApskaita
2015.10.15-2016.04.0160292
2016.10.15-2017.04.0160

Ministerija paklausė Aleksandro Stulginskio, Vilniaus universitetų, Gamtos tyrimų centro, Miškų instituto. Jie patarė nušauti 60-150 vilkų.

Nevykdė dėl tariamai nepalankaus oro. Tariamai nebuvo sniego. Šaudyti leido pagal 2015 metų apskaitą.
Aplinkos ministerija užsakė, kad Aleksandro Stulginskio universitetas iki 2016.12.31 pasiūlytų kaip vilkus apskaityti nepriklausomai nuo gamtos sąlygų ir nesant sniego.
2018.10.15-2019.04.0160

http://am.lrv.lt/lt/naujienos/dalyje-lietuvos-nutraukiama-vilku-medziokle
Iki 2018.12.05 jau iššaudė 48.
Ten painu. Neaišku ar kiekviena savivaldybė gali žudyti po 30 vilkų, ar tik visa šalis.
Manau, viso: 30 leido šaudyti tik tose srityse, kur "Na palauk" puolė ūkio gyvulius ir 30 visur kitur.
30 leidimų sprendė pagal žalą ne mažiau negu 5 ūkiniams gyvuliams per kažin kokį laiką, kažin kokiame plote.

2019 metų skelbimę, kurį nurodau žemiau, rašo, neva 2018 metais leido nuduobti 110, o nuduobė 99.
Tai reiškia, kad suklastojo 2018 metų skelbimą, kurį nurodau aukščiau.
Tų 99 vilkų genus tyrė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija. Sako, sumažėjo vilkų genetinė įvairovė, nes medžiojo per daug. Bet patarė ne mažiau žudyti, o tik nebeskirstyti leidimų pagal "rajonus". Kad 1 vietoje nesumažėtų per daug. - Kvailystė. Jei taikai skaičių visai šaliai, tai 1 vietoje įmanoma nužudyti dar daugiau... kad ir visus. Prasmė būtų skirstyti žudynių tankį (skaičius ploto santykiu).

Nerašo

Žinios iš 881 medžioklės plotų

2019.10.15-2020.04.01

Medžioklę baigė anksti, nes 120 vilkų paskerdė staigiai, iki 2019 metų pabaigos.

120
40% visų vilkų.

http://am.lrv.lt/lt/naujienos/siuloma-per-si-medziokles-sezona-leisti-sumedzioti-120-vilku
https://www.gyvasmiskas.lt/sos-vilkai-patvirtinta-rekordine-medziokles-kvota-vilku-apsaugos-ar-vilku-genocido-planas
Ten nurodo į purvasklaidos pezalų "pornalą" Delfi. Būk atsargi ten.
Ten rašo ir apie 2018 metus, truputį.
Tyčia skelbė kuo vėliau 2019.10.04, kad nespėtum aptarti, prieštarauti.
2018 ir 2019 metų skelbimuose "Na palauk" nuotraukos vienodos. O juk vilkų turėtų būti perpus mažiau. Dar po metų matysi jau tik ausis... savo...

307 apytikriai

Žinios iš 504 medžioklės plotų

2020.10.15-2021.04.01Siūlo 175.
O paskui skundžiasi, kad kanopinių gyvūnų skaičius 7 kartus viršija kažką. Jie nugraužia mažus medžius, jie neužauga.
Tada skundžiasi, kad neįmanoma kirsti miškų pagal atranką, o tenka kirsti plynai.
2022.10.15-2023.03.01282
Ketino šaudyti iki 2023.04.01. Liovėsi anksčiau, nes iššaudė kiek leido.
Šitą pukutuokę lūšį dar nemedžioja. Bet ir neskaičiuoja.
Ji irgi dairosi kurį ministrą nugraužti sekantį.
Žvilgsnis toks protingas, žmogiškas. Tikriausiai ji moka skaityti ir skaičiuoti kauliukus užkandai.
Nuotrauka iš Aplinkos ministerijos padailintos tikrovės ir pagirų interneto.
2016 metų medžiojamųjų žvėrių apskaita. Medžiotojai pateikė duomenis.
Kažkodėl vadina "2016-2017 metų medžioklės sezonas".
Gyvūnus vadina ištekliais. Medžiotojus - naudotojais.
Rūšis2016 metai; vnt.Palyginti su 2015 metais; vnt.
"+" - padidėjo
"-" - sumažėjo
Briedis14091+1238
Taurusis elnias36147+2829
Stirna130087+10472
Danielius3590+623
Šernas19699-7798
Barsukas9615+847
Vilkas*-
Bebras40618-3184
Stumbras182Šiuo metu nemedžiojami. Bet praeitų metų skaičių galėtų rašyti.
Lūšis*
"*" - Neskaičiavo dėl nepalankių orų.
O visus kitus kažkodėl gebėjo skaičiuoti.

2018 metais Aplinkos Ministerija prašė visus gyventojus sekti visus stambius plėšrūnus ir įduoti juos. Kažkodėl reikia pranešti ne vėliau negu per 5 darbo dienas.
Tikslus tyčia rašo miglotai: žinoti kiekį, kaip paplito... O svarbiausia: žinoti kaip valdyti "populiacijas" - kiek žudyti.
Internetą, kur pildyti pranešimą, nurodo kažkodėl į sukčių įmonę "Google". "Google" seka lankytojus, iškraipo paiešką, vagia laiškus, trikdo visuomenę:
http://susirašom.saugokmedi.lt
Todėl neduodu nuorodos į skelbimą. Įspėjau Ministeriją.
Statistiką, žemėlapį skelbia Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos internete, skyriuje "Žvėrių apskaita" ne rečiau kaip 1 kartą per 3 mėnesius. Išvadas - 1 kartą per metus, iki gegužės 1 dienos.
Bet šios tariamai padorios, valdiškos nuorodos neduoda. Duoda tik asmeninius, nevaldiškus spąstus dvikojams: "Google".


Kvietimas užtarti vilkus

Svečiavausi Austrijoje, čia vilkų jau neliko...

Papasakojau vietiniams kas blogai Lietuvoje. Visi pasipyktinę. Pasirašys peticiją.

Iš anksto ačiū pasirašiusiems. Prašau persiusti pažįstamiems. Tegul tampa neabejingi.

English. Please sign the petition provided here:
http://www.PriesMedziokle.lt. Use machine translation to check what is it about. Write me for any questions. Thank you.
Or use the ready translation of the petition in English:
http://www.avaaz.org/en/petition/Stop_the_killing_of_one_fifth_of_the_Lithuanian_wolves_1/?cLOhmbb

Peticija

2012 metų spalis

GAA „Baltijos vilkas“ vėl parengė peticiją. Raginame sumažinti vilkų sumedžiojimo (žudynių) didžiausią leistiną skaičių (limitą), kuris šiemet [2012] padidino iki 50-ties.

Prašome jūsų paramos, kad galėtume įtikinti Aplinkos ministeriją ir LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad naują limitą būtina atšaukti:
http://www.PriesMedziokle.lt

Planą daro, nepadaro. Ir nevykdo.

Vilkai Lietuvoje, kaip ir visoje ES, yra saugoma rūšis.

Vilkų medžioklė Lietuvoje yra leista, kad taisyti jų gausą. Tačiau yra sąlyga: nekenkti populiacijos stabilumui šalyje.
Deja, šiemet [2012] paskelbtas medžioklės limitas su populiacijos stabilumu neturi nieko bendra.

Miškininkai nuolat daro apskaitą. Šiemet [2012] jie suskaičiavo 250 vilkų. Tai yra 50-čia mažiau, nei suskaičiavo pernai (300 vilkų). Tačiau sumedžiojimo limitą nuo pernykčio 5 vilkų padidino 10-čia kartų.

Didesnis už šiųmetinį [2012] vilkų sumedžiojimo limitas buvo tik 2010 metais: 60. Tais metais GAA "Baltijos vilkas" paskelbė peticiją prieš vilkų medžioklę. Ją pasirašė virš 9000 žmonių. Dar surengė protesto akcija prie Aplinkos ministerijos.

Šiomis pastangomis pasiekėm, kad jau įsibėgėjus vilkų medžioklės sezonui Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas sumažino limitą iki 40-ties vilkų. Dar nutarė rengti "Vilkų populiacijos valdymo planą". Deja, jį vis amžinai teberengia.

Žmogaus keturkojis vilkas slepiasi busimo popieriaus tankmėje. Vilkas vis spokso į auką, grežia dantį. Jau kėsinasi suėsti apsimetelį Aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį.
Nuotrauka iš Aplinkos ministerijos padailintos tikrovės ir pagirų interneto.
Anksčiau ji buvo kitokia. Už vilkelio nugaros ošė miškas. Turėjo jis letenas. Dabar apkarpė. Gal jau tą viską iškapojo.

2013 metų žinia:
http://www.am.lt/VI/index.php#a/13960

Vilkų rado vos 208. Dėsningai sumažėjo: atimk tuos, kuriuos leido nuduobti anksčiau. Vilkų mažėja, neatsistato, negausėja. Nėra "gyvybingumo". Bet Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis žudynes padidino nuo 21 iki 33. - Nuo 10% iki 16% visų kiekio. Tada jų liks 175. Iš ko atsikurs?..

Girdi: aukos daro žalą. Niekaip žmogus nenori prisitaikyti prie gamtos. To nepakanka, kad leisti žudynes.
Bet būtent dėl gausėjančio pranešimų skaičiaus apie vilkų daromą žalą Aplinkos ministerija buvo priversta peržiūrėti vilkų medžioklės situaciją. [...] Jau anksčiau Aplinkos ministras pavedė [...] iš naujo įvertinti Vilko populiacijos reguliavimo planą ir pasiūlyti jo pakeitimo projektą.
Jie vadovavosi ne planu, o užgaida. Kodėl reikia "iš naujo įvertinti"? Ar prieš planą nebuvo aišku, kad žala dėl vilkų didės, jei jų daugės?.. Ministras nesako ką plane padarė blogai.
Gausėja ne vilkų, o popieriaus: pranešimų.

Mažesnį planelį padarė. Irgi nevykdo.

Šiemet [2012] patvirtino tik žymiai mažesnį "Vilko populiacijos gausos reguliavimo planą". Jis apima tik medžioklės reguliavimą (žūdynes) ir vilkų apskaitas.
Net ir tai yra reikšmingas veiksmas vilkų apsaugos srityje. Svarbu, kad plano rengime kilniai leido dalyvauti ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Planas numato priemones, kad apsaugoti vilkus nuo permedžiojimo. Planas nurodo mažiausią pageidaujamą vilkų skaičių: 250. Jei per apskaitą ras tiek, ar mažiau vilkų, medžioklę teks paskirstyti rajonams. Žvėris medžiotų tik ten, kur jų yra gausiau. - Ten kur jie daro žalą gyvulių augintojams.

Įsakė nušauti penktadalį vilkų. Pažeidė planus.

Kaip tyčia, šiais metais [2012] ir rado tik 250 vilkų.
Kaip visuomet, paaiškėjo, kad planus daro tik pinigams ir algoms susiurbti.
O tikrovėje daryti galima ką nori.
Niekam nerūpi ir niekas netikrins ką paskui valdininkai daro.

Minėtą didesnį planą jie vilkina. Nes jokio skirtumo kada baigs. Juk nesirengia vykdyti. Dabar pagamino mažesnį.

Bet ir jį pakeitė dar mažesniu. Tuoj "parengė" tikrąjį planą, priešingą ir paprastesnį: išžūdyti penktadalį vilkų.
Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas paskelbė tokį įsakymą dėl vilkų sumedžiojimo. Jis „pamiršo“ prieš kelis mėnesius planą, kurį pats pasirašė. Jokio rajonavimo nenurodė. Sumedžiojimo limitą padidino be pateisinamų priežasčių.

Valdininkai ės vilkus. Laikas.

Šiemet [2012] vilkų medžioklės sezonas prasidės jau spalio mėn. 15 d.. Sutaps su medžioklių su varovais pradžia. Būtent šios medžioklės labiausiai patogios žūdyti vilkus. Nes varovų ir medžiotojų būrio, o neretai ir raudonomis vėliavėlėmis apsupti žvėrys palyginti lengvai tampa medžioklės trofėjais.

Prisiliuobs koks valdiškas grobstytojas tavo pinigų, kaip koks Brazauskas. Tada eis pramogauti į tavo gamtą. Suės tavo vilkus. Tada suės tą ką anie ėdė... Tada sugrauš tą ką anie graužė...

Pasirašyk ir ragink pati

Tikimės jūsų palaikymo. Pasirašykite peticiją. Kartu raginkime Aplinkos ministeriją mažinti vilkų sumedžiojimo limitą ir laikytis savo pačių priimtų taisyklių. Lai žino, kad vilkai mums yra reikalingi!

Nelikite abejingi, pasirašykite peticiją:
http://www.PriesMedziokle.lt
Ir būtinai paraginkite tai padaryti savo draugus ir priešus!

Jei neklausysi manęs, tave suės vilkas.
O jį suės valdininkas...

Gamtos apsaugos asociacija "Baltijos vilkas"
www.Vilkai.lt

Kodėl nesiseka kovoti su valdininkais

2016.05.25 aš parašiau "Baltijos vilkams". Paklausiau to ir kodėl užtikrinti teisme reikalavimą nepakako, kuo baigėsi teismas. Pasiūliau savo pagalbą, savo interneto puslapį skleisti, bausti valdininkus, paprašiau jų pagalbos.

2016.05.26 atrašė Gintarė, kad su [blogais] valdininkais reikia nesipykti, "nekritikuoti". Kitaip jie nebendradarbiaus. ... Kad be jų pagalbos neįmanoma su jais kovoti. Nors, pati pripažino, kad vis daugiau tenka "kritikuoti".
... Kad reikia kovoti kuo siauriau. Kad mano platūs mastai netinka ("temos"). Neva pasiekti mažiau yra geriau, negu daugiau.
... Kad kalbos yra blogiau negu tikri pokyčiai. Nors aš niekada neraginu vien kalbėti. Būtent iš mano kalbos, ir labai trumpos, jie sužinojo ir pasinaudojo, kad teisme galima užtikrinti reikalavimą ir taip užkirsti piktą medžioklę metams.
Į nieką kitą ir į sekančius klausimus neatsakė, tik pasiuntė mane į savo padriką, beprasmį interneto puslapį.
Parašė, kad blogai yra skelbti: "visi nusikaltėliai". Nors aš taip nerašau niekur.
Visos valdžios įstaigos nusikalsta tikrai. Dar neradau gerų. O visų valdininkų net ir neįmanoma rasti. Gal ir yra gerų tarp jų. Bet mažai. Ir vargu ar jie geri. Nes visi tyli, kad mato nusikaltimus kasdien.

Yra didelė nauda, kad mano puslapis "platus". Jame paskutinį prieglobstį rado tokie žinduoliai:
stumbrai,
šernai,
varlės, medžiai, blogi valdininkai,
žmonių baimės.
Jie yra skaniausi vilkio-pilkio patiekalai.
Bet jų niekas nesaugo. Andriukas - vienintelis, kuris juos užstojo.

Vilkas be miško neturės kur pasisioti ir padėti "miną", kurią gamina iš valdininko kaulų.
Vilkas be doro valdininko neturi gyvenimo ir pavalgyti to valdininko kaulų.
Visų dalykų reikia ("temų").

2020.02.02 50 vilkų sargų susirinko prie Aplinkos Ministerijos, Vilniuje. Jie prieštaravo, kad tais metais išskerdė 120 vilkų ir sekančiais žada 150. Jie baubė kažkokiais vargonais, staugė. Jų šunys vaidino vilkus.
Kaip įprasta atvažiavo policajai. - Vaikščioti nebemoka. Jie uždraudė susirinkimų laisvę.
Vilkų sargai neteisėtai pakluso ir išsiskirstė.
Už klusnumą policajai kilniai nieko nebaudė.
Vilkų sargai guodėsi, kad mažai laiko turėjo gauti leidimą iš Savivaldybės.
Konstitucija draudžia drausti susirinkimų laisvę. Ji yra be sąlygų, prigimtinė. Bausti už susirinkimą irgi neteisėta.
Jie ten pabuvo vos pusę valandos.

Seimo Kaimo komiteto narys Andrėjus Stančikas vaidino, neva nepastebi policajų savivalės.
Jis tik pezėjo, kad vilkai skerdžia ir valgo busimą ūkininkų skerdieną, net ožkas, kurios yra kaip šeimos narės.
Nutylėjo, kad "šeimą" privalai saugoti, o ne leisti vėjais. Pratinkis gyventi su vilkais.
Aš juk pratinuosi gyventi su valdininkais. Kur reikia, aptveriu, nubaudžiu juos jų gi pačių gobšiomis letenomis...

Vilkų sargai guodėsi, kad jie dalinasi žiniomis tik tarp savęs... Ir kažkodėl ne interneto puslapyje, o tik "Snukių knygoje" ("Facebook"). Todėl išėjo į gatvę.
Betgi aš daviau jiems priemonę skleisti žodį plačiam žmonių ratui:
http://susirašom.saugokmedi.lt
Ten žmonių nuolat daugėja, kad neliktų kiekvienas užsidaręs savo srityje.
Daviau jiems ir šį savo puslapį. Kviečiau taisyti, pildyti.
Kaip ir visi valdžios priešai, jie patys išsiskirstė kas sau... Net skirstosi, kai juos vaiko policajai...
... Įnirtingai nutyli Andriuką.
... Po to skundžiasi, kad liko vieni.
Imkite pavyzdį iš vilkų ir šunų. Jie visada buriasi ir buria kitus.
Dar burkis ir į naują valdžią, o ne amžinai kovok prieš ją.

Nuo 2012 m. spalio 1 esate 1220 žiūrovė