Nuorodos:
http://andrius.saugokmedi.lt/renginiai
Atskiras puslapis apie dviračių ir šiek tiek ne dviračių renginius, burelius, iškylas (ne dviračiais; dviračių iškylas skaitai dabar).
[:::] Dviračių marštutai.
Pasiūlymai, vaizdingos, įdomios, netradicinės, vietos. Žymiai daugiau negu rodoma pestiems arba automobiluotiems turistams. Jei pirmą ir vienintelį kartą lankai Vilnių (ar kitą vietovę), ką pasiūlytume kad apvažiuotum ir susidarytum kuo didesnį įspudį?
Visų vietovių gyventojai prašau siūlykite savo kelius.
[:::] Valdiškos iškylos.
Vyko Vilniuje 2006 metais už didelius pinigus. Raginkite valdininkus padaryti nuorodą į mūsų iškylas, užuot steigus valdiškas.

Savaitgalio iškylos dviračiais.
Atnaujintas 2010 balandžio 4.
Tekstai yra imami iš e-laiškų. Atleiskite, lietuviškų raidžių rašyba, tekstai dažnai lieka netaisyti.
Renginių kokybės, tikrumo (atitikimo techninėms, moralinėms, ar teisinėms normoms), ir čia nurodomos informacijos tikrumo negarantuoju.
Jei atskleidžiate kokią apgaulę ar piktnaudžiavimą, nedelsiant praneškite.
Turinys:
[...] Vilniaus palaida bala.
Vilnius. Kiekvieną sekmadienį 10:00-10:30 val, nuo Katedros Bokšto.
[...] Verkių parko administracija.
(Vilnius)
[...] Klaipėda.
[...] Kaunas.
[...] Šiaulių turistų klubas.
[...] Kitos iškylos. Iškylų paskelbimas.
Vilniaus palaida bala. Kiekvieną sekmadienį 10:00-10:30 val, nuo Katedros Bokšto.
Kaip aiškinu šiame straipsnyje, jokių išankstinių pranešimų, skelbimų nėra. Nepaisant to, pasiteirauti gali. Gali pranešti, kad dalyvausi. Gali paklausti ar dalyvauja kas.
Papildoma vieta tokioms menkoms žinutėms yra čia:
http://www.velouostas.lt/forumas/viewtopic.php?t=87.
Skirtumas toks, kad "forume" reikia registruotis ir jį būtent šių iškylų dalyviai gal nestebi.

Šios iškylos buvo pradėtos taip senai, kad galbūt dabartiniai dalyviai dar nebuvo gimę... Jos niekam nepriklauso. Niekas nepriklauso joms. Savarankiškumas ir laisvė yra šių palaidų iškylų esmė.

Palaida bala ypatinga, skiriasi nuo kitų pasivažinėjimų tuo, kad į ją jūs stengiatės įtraukti visiškai nepažįstamus žmones. Sutinkate gatvėje pašalietį dviratininką ir kviečiate.
Pamatote internete (čia ar kitur) ir patys save pasikviečiate.
Pamatote gatvėje ir nutariate prisijungti.
Įtraukiami net ir tie, kurie neturi jokių technologijų iš anksto susitarti: telefono, interneto.
Tokių vis dar pasitaiko.
Tai nėra "savų" žmonių būrys, kur prisijungusi, niekas tavęs nepaisys, nieko negalėsi pasiūlyti. Nėra vadovų, pavaldinių, "naujokų", "senbuvių". Visi visus skatina, drąsina, klauso, laukia.

Palaidos iškylos labai palaidai siusietos su Lietuvos Dviratininkų Bendriją (LDB).

Nuo to laiko sąsajų nebėra. Galbūt šios iškylos vėl suburs naują LDB... Galbūt vėl atgys bendrumas. Palaida šios iškylos prigimtis yra tam prielaida. Bet tokių prošvaisčių šiuo metu Lietuvio sąmonėje nėra. Ji - tam užkarda.

Andriukas:
Vilniuje važinėjamės kiekvieną sekmadienį nuo Katedros bokšto. Renkamės 10:00 ir trinamės tenai apie pusvalandį (10:30)... Kartais ilgiau, kartais trumpiau... Griežto išvykymo laiko nėra, ir būti negali. Tai poilsis, pliurpesys, ir laisvė. Viskas savarankiškai, ir savaime - nemokamai.

Jei laiku tenai nieko nerasite, palaukite, gal tauta suvažiuos.

Pastaruoju metu pasitaiko toks fenomenas, kad tauta atvažiavusi išanksto tikisi, kad iškyla prasidės lygiai 10:00 valanda. Ir jeigu "organizatorių" neranda, tai nelaukia nei minutės ilgiau, ir sprunka.
Organizatoriai esate jūs patys. Jei čia parašiau, kad renkames ir laukiame visų, tai reiškia laukiame. Tarp 10:00-10:30 valandos paprastai spėja susirinkti visi dalyviai. Kartais pliurpiame ir ilgiau... žiūrėk kas-nors net ir 40 minučių veluoja. Aš pats ne visada laiku suvažiuoju. Iškylų senbuviai nebesirenka. Iškylų naujokai nesugeba jais tapti.

Naujokus perspėju dėl kito fenomeno. 2006 metais ne kiekvienas dviratininkų burys prie Katedros buvo mūsų iškyla. Mums trukdė valdininkai.
Apie juokingas valdiškas iškylas skaitome čia.
Mūsų laimei, valdiškos iškylos ilgai pinigų netvėrė.
2007 metais mūsų iškylos vėl atsigavo.

Skirtingai nei valdiška, mūsų palaida bala renkasi ne 3 kartus. Ir ne 6...
Renkames kiekvieną sekmadienį. Tarp 10:00-10:30 valandos. Iškylų sezonas neribotas. Maždaug Vasaris-Lapkritis. Važinėjames tol kol šilta. Maždaug iki 5 laipsnių oras. Kartais ir iki 0°C, jei diena graži. Išankstinių susitarimų, ar skambučių nėra. Pasikliaujame nuojauta. Su nepažįstamais bendraujame.
2006 metais automobilastai iš mūsų pavogė pavasarį. Lyjo ir šalo. Tad pradėjome važinėtis beveik Gegužės mėnesį. Bet iki visuotino atšilimo paumėjimo iškylas pradėdavome kartais net vasario mėnesį.

Jei matai, kad lyja, nevažiuok. Per lietų nepradedame iškylų. Bet jei lyja iškilos metu, tada vis-tiek važiuojame.
Prieš keletą metų rinkomes skirtingai. Dabar nuolat prie Katedros. Kartais dalyviai laukia ne prie pat bokšto, o netoliese aikštėje kur nors pavėsyje. Pasitelkite savo paieškos įgudžius. Jei pamatysite netoli varpinės bokšto vieną, ar keletą dviratininkų, tai privažiuokite ir galite net nieko nesakyti. O galite paklausti kas tokie. Jūsų niekas nieko neklaus. Net jūsų amžiaus. Nebent paklaus ar atvažiavote važinėtis. Yra aišku tikimybė, kad užsirausite ant atsitiktinio pašalinio žmogaus, kuris apsišaukeliškai atsakys teigiamai. Bet tam jums dievas davė smegenis.

Dalyviai nuolat keičiasi, amžius neribojamas. Tikimės dalyviai nesidrovės bendrauti su nepažįstamais, ar skirtingo amžiaus žmonėm, ir siūlys savo maršrutus - trumpus ar ilgus.

Maršrutas išanksto nežinomas. Vieną sekmadienį klaidžiojome miškais, uogavom ir grožėjomes tenai stuksančiais automobiliais po kiekvienu grybu. Kartais nesitraukėm jiems iš kelio. Kartais, kai jie mums duodavo pertrauką, spėdavom pasigrožėti gamta į pietus nuo Bezdonių bei Arvydų.
Kitą kartą galime važiuoti į Trakus, Medininkus, Nemenčinę, Kernavę, Vievį, Jašiūnus, Turgelius. Dabar važinėjame maždaug tokiu spinduliu.
Seniau per 1 dieną važinėdavom toleliau: Moletai, Aukštadvaris.
Su nakvyne jau keli metai kaip nebevažiuojame. Bet jeigu bus pasiūlymų, galime. Tam reikia tartis išanksto. - Pradžia, savaime, būtų šeštadienį.

[...] aišku, pasistengsiu atsikelt šį sekmadienį [...]

Tai labai paprasta. Užtenka šeštadienį gultis anksti. O jei nuolat neišsimiegate, tuomet gulkites anskti ir diena prieš tai. Šitaip smagiau ir žvaliau, negu šeštadienį trintis iki paryčių kur nors tarp smirdančių arba švarių keturių sienų, o paskui su išpusta galva pražiopsoti ir sekančią dieną. Žmogus yra pilnas tariamų prioritetų.

McPranas:
[...] gera idėja čia nuskambėjo, jog savaitgaliais reiktu pasivažinėti...

Andriukas:
Ji jau skamba gal kokis 10 metu, jei ne 100.
Kontingentas pamažu keičiasi, kviesliai keičiasi, bet pats renginys išlieka vientisas.

Todėl jį galima vadinti lyg ir nuolatiniu palaidu klubu.

Beje, savaitgalio pasivažinėjimai yra visame pasaulyje.
Jie nekrinta į akis, todėl nedvirataujanti masė nenutuokia apie vieną labiausiai paplitusių pasaulyje aktyvaus laisvalaikio formų.
Visgi, kalbant apie grupinį aktyvų laisvalaikį, tikriausiai savaitgalio važinėjimai pirmauja.

McPranas:
[...] kiek laiko vidutiniskai vaziuojama, kiek nuvaziuojama?

Andriukas:
40-120km;
3-9 valandos, skaičiuojant pasisedėjimus.

Kiekvieno nuotaika buna skirtinga. Todėl, jei vieni nori važiuoti ilgiau, o kiti abejoja, netylėkite, ir siūlykite trumpesnį maršrutą. Kartais mes išsiskyrstom į porą grupių.

"Mirusių" per visą laiką tepamenu 2 žmones:

Abi mergos nuvažiavo per savo pirmą pasivažinėjimą po 120km.
Viena 1997 metais pavargo ties Trakais. Ji tiesiog gulėsi ant zhemes ir atsisake vazhiuoti. Tai buvo labiau psichologinė sumaištis. Nes užsivelinom su jos orą leidžiančia padanga. Užejo naktis. Ir jai atrodė, kad važiavimas amžinai nepasibaigs. Stumiau ją visą kelią nuo Rudiškių (už Trakų) iki Vilniaus. Parvažiavom greičiau, nei butume važiave kiekvienas savo jegom.
Kita, berods 1999-ais, pavargo pakeliui iš Kernavės į Vievį.
Mes iš eiles stumėme ją 2 ar 3 kilometrus į kalną, kurį ji įveike pirma. Už Vievio ji nutarė išgriuti. Mes ja šiek tiek pagydėme.
Pabaigus žygį, ji prašėsi vėl kviečiama.
Kartu važiavo dar trys mergos, ir visos myne ramiai, neatsilikdamos.

Daugiau nei vienos nei kitos "numirelės" žygiuose nebemačiau.

Atsiliekančių laukiame. Visada tariames kur važiuoti. Neryžtinguosius įkalbinėjame pavažiuoti ilgiau, užtai gražiau. Visuomet grįžtame kitu keliu negu važiuojame pirmyn. Tai skiriasi nuo tulo naujoko ar prašalaičio elgesio, kuris važiuoja it traukinukas vien "nupieštais bėgais" ir bijo nosį šalin iškišti. Užtai nebijo važiuoti bele kur su automobiliu.

Dalyvavau tokiame oficialiame dviratastų važiavime (ne iškyloje), kuris pažymėjo įstojimo į Europos Saujungos pinigų lovį dieną. Važiavome į Europos Centrą. Atgal grįžinėjau pro Europos Parką, Žaliuosius Ežerus, bei verkius. Labai malonu! O kiti tingėjo ir bijojo papildomą kilometrą susukti. Tai ir trynėsi smirdančiu plentu. Buvo tiktai grupelė kur nuolat į iškylas važinėja. Tai jie "nurovė" pro Nemenčinę. Man nepatinka, kad "raunama" kaip pagal tvarkarašti. Niekas nesitaria, niekas nieko nelaukia. Niekas nieko nekviečia. Todėl matyt ana grupelė mūsų iškylose nebedalyvauja, o renkasi sekmadieniais 09:00 valanda atskirai.

McPranas:
Kaip nusiteikt prieš tokį žygį? ar tai tiesiog pusdienis ant dviračio, ar iki pat vakaro viskas vyks? [...]

Andriukas:
Būna ir taip ir šiaip. Tavęs už rankos nelaikys.
Norėsi - atsijungsi savarankiškai.
Užkandžių pasiimk. Jei neturėsi, kai melsimės prie pardoškės, galėsi apsipirkti.

Justė:
Tai parasyk i susirasinejima, primink zmonem apie jas.

Jau minėjau, kad susirašinėjimo dalyviai nedalyvauja iškylose. O iškylų dalyviai nedalyvauja susirašinėjime.

Justė:
jei nepasakai, kad siandien mano gimtadienis, tie, kas yra "visi", tikrai pamirs.

Dauguma žino. Ne maži vaikai. Naujokų susirašinėjime nėra daug. Nuo seno jiems daviau iškylų puslapį, ir ne vieną kartą. Visas dviratastų susirašinėjimas jau žino apie iškylas. Bet nevažiuoja.

Seniau kai kurie susirašinėjimo dalyviai dalyvavo iškylose. Dabar anie į sportines iškylas važiuoja su Egidijumi. Bet ne kiekvieną savaite, o kai susirašo blevyzgų forume. ... Yra ir toksai. Apie jį rašau čia:
http://susirašom.saugokmedi.lt/dviratis/1158.htm - 2008 metų pavasaris
http://andrius.saugokmedi.lt/LDB/neveikla.htm

Justė:
... sekmadieni, parasyk i susirasinejima ir mes atvaziuosim

Nerašysiu.
Kas nori, tas atvažiuoja.
Už rankytės nevedžioju. Man masiškumo nereikia... Kad vėplos verkšlentų, ir priekaištautų, neva ne pagal maršrutą važiuojame.
Aš noriu, kad dalyvautų tik savarankiški ir savanoriški žmonės, arba tokiais norintys tapti. Kitų nepakeisiu, ir to tikėtis nėra ko.

Tvarkaraščių iškylose nėra... Nėra iš anskto nustatytų kelių, maršrųtų, tikslų... Pasiruošk išvykti neribotam laikui. Nėra įdomu, kai kas nors niekuo nesidomina, skuba grįžti namo, ir mus skubina. Mėgstam sustoti, ir apžiūrėti įdomias vietas, užkandžius... Mėgstam klystkelius...

Verkių parko administracija. (Vilnius)
Kartais, o gal nuolat, išvykas Vilniaus savivaldybės dviračiais po Verkių regioninį parką organizuoja Verkių regioninių parkų direkcija. Manau šios iškylos yra daromos kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį. Išvyka vienos dienos, tiksliau - kelių valandų.

Galima dalyvauti su nuosavais dviračiais.
Saulytė: Neturintiems dviračio, jis duodamas. Tik reikia prieš tai užsiregistruoti, ir atvykti prieš iškylą bent pusvalandžiu anksčiau, kad spėtum dviratį gauti, bei jį "prisijaukinti".

Štai 2004 metų skelbimas.
Jurgita:
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija kviečia į pažintinių žygių dviračiais ir pėsčiomis sezono atidarymą.
Rožiniais dviračiais po Verkių regioninį parką keliausime kiekvieną šeštadienį 11 val. iki velyvo rudens.
Pesčiųjų žygius, kartu su Vilniaus keliautojų klubu, rengsime sekmadieniais 16 val.
Žygių maršrutus skelbsime Sostinėje, taip pat galima skambinti telefonais 272 98 35, 262 98 71.

Gegužės 08 d. (šeštadienį) 11 val. organizuojame rožinių dviračių žygį, kurio metu keliautojai susipažins su Verkių dvarviete, Ežerėlių geomorfologinio, Žaliųjų ežerų, Turniškės kraštovaizdžio draustinių gamtos vertybemis. Maršruto ilgis - 22 km., trukmė - 4 val. (su poilsiu prie Balsio ežero). Dviratininkai renkasi nuo 10.30 iki 11.00 val. prie Verkių dvarvietes arklidžių, Žaliųjų ežerų 37. Norintys registruojasi telefonu 2729835.

Gegužės 09 d. (sekmadienį) 16 val. megėjai keliauti pėsčiomis laukiami Pavilnių regioniniame parke. Keliautojai susipažins su Markučių parko garsia praeitimi, kopdami Ribiškių erozinių raguvynų šlaitais grožėsis pirmąją pavasario žaluma. Keliautojai renkasi Markučių parke (10 maršruto autobuso galutinėje stotelėje).

Dėl papildomos informacijos teiraukites tel. 272 98 35, 8 614 76090

Klaipėda.
Velo Uostas
http://www.velouostas.lt/forumas/viewforum.php?f=15
Susiburimas. Kiaurus metus važinėjasi. Iš anksto susitaria.
Jų interneto Forume yra ir daugiau skyrelių dviračiams.
Kaunas.
Dviračių megėjų klubas
http://dviraciumegejai.tik.lt
Keletą kartų per metus daro iškylas bei žygius. Parašykite jiems laišką. Jei bus daug norinčių, gal iškylos vyks kas savaite.
Šiauliai.
Šiaulių turistų klubas.
Informacija tel. 437328
E-paštu turistas@splius.lt

Nereguliariai rengia žygius ir iškylas.

Kitos iškylos. Kaip skelbti, teirautis.
Rašyk ir susirašinėjimą rask per pagrindinį puslapį.

Nenuolatinių iškylų skelbimų galite rasti ir dviračių susirašinėjime.

Apie bet kurias iškylas klausk manęs, arba susirašinėjimo dalyvių. Gali pranešti, kad dalyvausi. Gali paklausti ar dalyvauja kas.

Skelbk savo vienkartines, arba nuolatines iškylas čia ir dviračių susirašinėjime.
Gali siųsti ir paveikslėlį tiesiogiai, ar kaip nuorodą.

Neskelbiame nuorodų tiesiogiai ar netiesiogiai vedančių į amoralinius, alkoholinius, nikotininius, automobilinius, sekso, ir kitokius narkotinius puslapius.

Puslapio prižiūrėtojas: Andriukas dviratukas

Esate 11290 žiūrovė