Nuorodos:
8 didžiausios, nuolatinės apgaulės
Vagia tiesiai iš tavęs.
Elektra - viena iš jų. Santrauka ką rašau šiame puslapyje.
Švaistymo puota "maro" metu
Vagia ir dujų dingstimi.
"Vieninga atsiskaitymo knygelė"
Neteisėti tarpininkai IVPĮ už "komunalines" paslaugas (butą) grobsto virš 2% pinigų.
dangsto Lietuvos Bankas, teisėjai, STT, Seimo pirmininkai, nusikaltėlė prezidentės Dalia Grybauskaitė, Gitanas Nausėda.
Landsbergio žmonos darželiai vaikams valdiškoje "elektros skydinėje"
Nusikaltėlio Vytauto Landsbergio anūko, Seimo nario Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja paėmė namąvaldiškų elektros tinklų... ir gal ne 1.

Nusikaltėliai Vyriausybė užpuolė elektros tinklus

Naujas atsiskaitymo apgavikų "knygeles" vis kuria.
2018.10.01 Elektros ir Dujų perpardavėjai, neteisėti tarpininkai, susijungė į UAB "Lietuvos energijos tiekimas".
2019.09.06 pervadino į "Ignitis".

Tai valdiška įmonė. 73% valdo Pinigų ("finansų") ministerija.
Įmonę jau slapta, pamažu pasisavina jos viršininkai. "Ignitis grupės" valdybos pirmininkas ir įmonės vadovas yra Darius Maikštėnas.
2021.01.08 nusikaltėliai Seimas paklusniai vien piktinosi, kad viršininkai išsidalino paskatas ("premijomis") įmonės dalies pavidalu ("akcijomis"). Jų vertė 212100 €.
Tai leido pinigų ("finansų") ministras Vilius Šapoka. 2020.12.04 stebėtojų taryba patvirtino tas vadovų paskatas ir vagystės tikslus.
Nepriklauso paskata sukčiams, ypač kuriuos vartotojai skundžia.
Viršininkai teisinasi, neva vakaruose įprasta įmones dalinti darbuotojams.
- Taip. Bet ne valdiškas. Net jei valdiškas dalis parduoda, tai daro ne slapta, be varžovų, kuo pigiau, o kuo brangiau.
"Ignitis" dalina ne paprastiems darbuotojams, o tik viršininkams:
valdybos nariams Darius Maikštėnas (2265 dalių),
Darius Kašauskas,
Dominykas Tučkus (valdiškas vagis, Vytauto Landsbergio padėjėjo sūnus, dovanojo Įmonės valdišką namą ano anūko žmonai Austėjai Landsbergienei),
Živilė Skibarkienė,
Vidmantas Salietis (po 1178);
antrinės įmonės "ESO" vadovas Mindaugas Keizeris (653);
"Ignitis" vadovas Darius Montvila (661);
"Ignitis Renewables" vadovas neįvardintas, o gal nesamas, busimas (605);
"Ignitis gamyba" vadovas Rimgaudas Kalvaitis (601).
Paprasti darbuotojai net nežino, ką gali užsitarnauti. Nes ir negali. Nesame vakarai. Esame didelė koncentracijos stovykla, be sienų. Tai būdas tyliai "prihvatizuoti" (vogti, užgrobti) valdišką.
Viršininkai teisinasi, neva jei naikinti paskatą Įmonės dalimis, tada pasitrauktų dalininkai ("investuotojai").
- O kam jų reikia? Elektrą dera tiekti be pelno. Ypač, kad tai nevaržoma paslauga ("monopolis"). Nedera žaisti verslininkus.

Skyrė tarpininkus, kad būtų brangiau

- Nesąmonė. Vartotojas negeba rinktis nei tarpininko, nei elektros gamintojo. Nesupranta ir negali sekti naujovių.
Kas būtų, jei jūs verstų rinktis vandens, šilumos, dujų tiekėjus?..
Ir tikrai, dauguma elektros vartotojų nieko nesirinko, liko su sukčiais "Ignitis".

2021 metų gruodį nustojo veikti 1 tarpininkas: "Vilniaus elektra". Slepia kodėl. 2000 vartotojų teko greitai ieškoti kito. Vėl nežinia ką rinktis. Juk jie neįgudę.
Tuo metu elektra jiems vis tiek nenutruko. Tik "ESO" davė brangiau, su 25% antkainiu. Nežinau koks buvo tarpininko antkainis.

2020 metais valdžia neapsikentė skundų "Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai" (regula.lt) apie "Ignitis". Nors, visus juos nutylėjo. Valdžia įvedė papildomus tarpininkus.
Leido prekiauti valdiškomis dujomis ir elektra bet kam, tau ir man. Pelnytis iš nevaržomos paslaugos ("monopolio").

Rinkis iki 2021.12.18. Kitaip, "Ignitis" pardavinės elektrą už turgaus kainą + 25%. Dar, atskirai, mokėsi "ESO" kad tiektų.
Po 2022.06.30 nebepardavinės. Atjungs.
http://www.vert.lt/Puslapiai/bendra/Elektros-energijos-tiekimas.aspx
(Būk atsargi. Ten ir valdininkų, ir visų 8 tarpininkų puslapiai slapta nukreipia tavo kompiuterį į "Google". O tas tave seka. Nes "Google" klastingi:
http://susirašom.saugokmedi.lt
Iškraipo paiešką, vagia laiškus, duoda juos šnipams, trikdo susirašinėjimą, visuomenę.
Google Lietuvos skyriaus vadovas: nusikaltėlio, buvusio ministro pirmininko, Seimo nario, Konservatorių partijos vadeivos Andriaus Kubiliaus sūnus.
Ant "Google" "užminsi" nepastebimai, savaime. Nes į jį nurodo programos "JavaScript" kalba. Taip "Google" ir kiti nusikaltėliai stebės tave.
Stebėtojo gali išvengti, bent laikinai išjungusi "JavaScript" programas interneto naršyklėje savo kompiuteryje.
... Ir vis tiek neišvengsi, nes tave slapta nukreips, be programos, per paslėptą "rėmą" (HTML iframe).
)
Sąrašas.
Kas savaitę ataskaitos kurį žmonės renkasi.
Yra dar"skaičiuoklė". Ji beprasmė, nes neaišku iš kur skaičius ėmė. 3 iš 7 tarpininkų slepia kainas.
Dar 1 elektros gamintoją - "Kauno termofikacijos elektrinė" - įrašė į tiekėjus. Bet anie rašo, kad nuo 2015 metų netiekia elektros, bent jau patys, be tarpininkų. Užtat jų elektra prekiauja tarpininkai: birstonoelektra.lt.
Visi tarpininkai slepia, arba ne iki galo rašo dalininkus.

Elektra turi likti vieša

Elektros tinklai ir dujos yra valdiški. Tarpininkai prekiauja jais asmeniškai, ne valdiškai. Taip tyčia padarė, kad išvengti valdžios priežiūros ("reguliavimo"), kad nevaržytų jų kainų ir elgesio. Prižiūri tik varžybas, kur nėra jų, ar pasirinkimo ("monopolį"). Neva tarpininkas yra pasirinkimas. Neva tu gali jų samdyti kiek geidi. Bet negali. Tu norėtum už elektrą mokėti tiesiai tiekėjui. Taip pigiau, paprasčiau. Bet "ESO" piktybiškai atsisako imti tavo pinigus tiesiai, be tarpininkų. Tai pasakoju žemiau. Jie bruka tik tarpininkus. Ir ne bet kokius, o kokius nori jie.

Neva bus varžybos. Kaina mažės.
- Ji mažėtų tik, jei naikinti tarpininkus, mokėti tiesiogiai elektros tinklams, dujoms. Visa kita tėra vagių peštynės. Negali mažėti tai, ką slepi. Visi tarpininkai slepia kiek vagia % nuo kainos.
Antkainis yra 25% nuo kainos. Taip patys sako, kartais. Tikrovė - kitokia.

Elektros kaina 2021 metais
"Ignitis" vaizduojaTikrovė
Tiekia (nerašo kas)0,07425 €/kWh0,072 €/kWh su PVMTiekia "ESO" (buvusi "Lesto").
Štai ką "reguliuoja" valstybė, Komisija.
Gali būti, kad ši kaina jau įskaičiuoja gamybą. O "Ignitis" vaizduoja, neva ji persiuntimo neįskaičiuoja ir lupa pinigus už jį antrą kartą kaip tariamą persiuntimą.

Tarkim, tie 0,07425 € būtų elektros gamybos kaina. Bet tuomet Komisija ją nurodytų papildomai prie kainos vartotojui. Bet to nėra. Kaip papildomą kainą Komisija įvardina tik VIAP.

"Reguliuojama" dalis:Meluoja. Tai "Ignitis" antkainis. Jo niekas "nereguliuoja". Valstybinė Komisija prižiūri tik tiekėją "ESO". Tik jie skelbia Komisijos sprendimus. "Ignitis" neskelbia skprendimų apie save. Nurodo tik į "ESO".
Persiuntimas0,072 €/kWhNėra. Valstybė įsako tiekti iki skaitliuko. Persiųsti nuo gamintojo. T.y. tiekimas įskaičiuoja persiuntimą.
VIAP:0,0136 €/kWhTeisingas skaičius. Su PVM. Teisingai, tik ne aiškiai, rašo, kad "reguliuoja" valstybė, Komisija.
Skirsto "Ignitis"0,00136 €/kWhNėra kaip tikrinti skaičių.
Atrodo per mažas. Ne 25%. Būtų vos 0,5 mln. €/mėn.. Mažoka vogti ir dar kad liktų elektrinių statyboms.
Ne skirsto, o tarpininkauja, tik skaičiuoja. Ir tai, ne jie, o dar viena, slapta tarpininkų įmonė. O "Ignitis" tik pinigus susišluoja. Dar meluoja esą tiekėjai.
Papildomą tarpininką jie atskleidė tik 2020 metų pabaigoje. Bet ir vėl skelbimą paslėpė ilgame, nuobodžiame, kvailame, apgaulingame pranešime, kad "tvarko" tavo asmens duomenis.
Skirsto "Elektros skirstymo operatorius" (ESO). Visi vaizduoja neva pamiršo, kad tą įmonę tam taip ir pavadino. Daug metų, iki 2018.10.01, ir pinigus ("įmokas") skaičiavo patys.

2021.01.01 valstybė atpigino VIAP nuo 0,01215 iki 0,01124, be PVM. Bet "Ignitis" savo kainą pabragino nuo 0,137 iki 0,161 €/kWh su PVM. Pelnosi.
2020 metais jų dalis kainoje jau ir be to buvo didžiulė: 1 - tiekėjo/galutinė = 1 - (0,058+0,01215)*1,21/0,137=38%. "ESO" gauna vos 62%. Kitaip tariant, antkainis buvo 38/62=61%.

Antkainio nebūtų, jei valdžia pardavinėtų pati, be tarpininkų.
Papildomai vagia iš pavedimo minėtus 2%. Tiesa, jei pavedimo ir prekybos tarpininkas yra ta pati įmonė, jie gali paslėpti vieną vagystės dalį kitoje, arba tenkintis tik 25% (tikrovėje gal 38%) ir nebeimti 2%.

- Štai kas įvyko. Vogti per Atsiskaitymo knygelę tapo pavojinga. Ją uždarė. Bet dalį vis tęsia. Pelnas sumažėjo. Gali atsirąsti gudrus vartotojas, kuris privers prokurorus iškelti baudžiamąją bylą. Saugiau vagystę vadinti ne neteisėtais "komisiniais", o tariamai teisėtu antkainiu. Tarpininkai išreikalavo iš valdžios vagystę ne iš pavedimo, o iš antkainio. 25% yra dar ir "riebiau" negu 2%.
Nepaisant pažado, vartotojai taip ir nesulaukė siūlymųpapildomų tarpininkų.

Mokėk tiesiogiai, be tarpininkų. 1 pavedimas keliems gavėjams.

Dujos jau prieš tai kelis metus turėjo mokėjimą atskirą nuo "Vieningos atsiskaitymo knygelės". Turėjo savo "Dujų knygelę".
O Elektra buvo kartu su "Vieninga atsiskaitymo knygele". Dabar atsiskyrė ir jie.
Elektra ir Dujos apjungė mokėjimo tarpininką. Kaip ir "Knygelė" (IVPĮ), slepia kiek slapta moka ir kuriems tarpininkams.

Dalis bankų atsisakė daryti Elektros ir Dujų knygelę, nes matyt negautų tų slaptų pinigų, arba gautų mažai. Vietoj to bruka pavedimą pagal gavėjo reikalavimą. Irgi slepia kiek slapta mokėtų tarpininkams ir kokiems. Jei tau netinka perleisti savo sąskaitą gavėjams, teks keisti banką, rinktis kitą.

Elektra ir Dujos be savo "Knygelės" dar šlovina suktą "vienasaskaita.lt" (pasakoju nuorodoje į "Knygelę"). Nutyli, kad jų paslauga irgi nereikalinga. Suvienyti kelis pavedimus į 1 lentelę ir 1 pavedimą gali bankai, nemokamai.

Bankai nedaro 1 pavedimą. Nevienija pavedimus visiems gavėjams (elektra, dujos, vanduo, šiluma, ryšiai ir kita). O ką daro, neteisėtai slepia ar moka tarpininkams neteisėtą 3-čią komisinį ir kiek. Todėl vis tiek verta mokėti ne per suvienytą pavedimą, o atskirus, tiesiogiai į gavėjo sąskaitą.
Kad tu negalėtum vienyti pavedimų pati, bankai naikina "failų" įkėlimą žmonėms. Leidžia tik įmonėms. Nežinau kodėl. Brangiau nekainuoja. Nesipelno. Gal tikslas vien kenkti, gaišinti.

Vis tiek pavedimus vienyti tu gali pati, savo kompiuteryje. Klausk. Patarsiu. Gausis patogiau, negu už tave padarytų bet kas. Lentelėje savo kompiuteryje pati galėsi stebėti kainas, ar sutampa skola ir mokėjimai, vartojimą, skaičiuoti kažką...

Kad priversti tave mokėti tik per tarpininkus, Elektra ir Dujos slepia savo banko sąskaitų numerius. Meluoja neva pinigus mokėti gali tik per juos (e.ignitis.lt), arba vienasaskaita.lt. Neva jie atlieka pavedimus.
Tik kai priremi juos "prie sienos", jie slapta prisipažįsta, kad abu nėra bankas (mokėjimo įstaiga) ir pavedimų neatlieka, o tik persiunčia tavo pavedimus tavo bankui.
Tu gali lengvai apeiti tarpininkus ir slaptus komisinius: mokėk tiesiai į Elektros ir Dujų banko sąskaitas. O parodymus gali pranešti internetu, kaip įprasta. "Ignitis" meluoja neva tai neįmanoma.
Juos dangsto valdininkai: "Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija".
O tu padaryk įmanomu. Skelbk šiame mano puslapyje visas jų banko sąskaitas. Jas sužinosi iš mokėjimo ruošinio, kurį tau bankas rodo internete. Neteik pavedimų, tik užsirašyk gavėjų Elektros ir Dujų 2 banko sąskaitas ir siųsk man.
Tiesioginio pavedimo paskirtyje rašyk skaitliukų parodymus. Tam sutartą kodą Lietuvos bankas slepia.
Skaitliukus gali pranešti ir per e.ignitis.lt. Bet, kam ten gaišti? Ten tik kartais kainas žiūri, klausi kažko.
Paprasčiausias, trumpiausias parodymų "kodas":
K:10001:I1:1
I1 - pirmo skaitliuko parodymas, "iki".
K - įmokos "kodas". Reikia, jei įmonė prekiauja keletu dalykų ir pinigus skirsto pagal šį. Kitur - nebūtinas. "Ignitis" reikalauja kodų: 103500 elektrai, 10001 dujoms. Vanduo - ne. Nežinau kodėl reikia. Juk jie vis tiek naudoja atskiras sąskaitas elektrai ir dujoms.
Yra ir kitos raidės. Jos nebūtinos.
"Vartotojo kodą" rašyk atskirai, ne paskirtyje, o mokėtojo apibūdinime.

2021 metais "Ignitis" pripažino, kad lupikauja. Nustatė didžiausią kainos ribą už pavedimus: 0,9€.
Gal tai reiškia, kad jie ima pinigus negavėjo, neteisėtai, o iš mokėtojo, tariamai teisėtai, verčia save naudoti kaip tarpininką. O gal iš abiejų, neteisėtai.
- Kokia malonė! ... Brangi. O tiesiogiai mokėti, be "Ignitis", būtų nemokamai.

Tiesa, už elektrą ir dujas pinigų gavėjas - vis tiek "Ignitis". Kažkodėl negali mokėti tiesiai "ESO". Negali taupytį antkainį.
Tiesiai, be tarpininkų, pervesti pinigus į "Ignitis" gali. Bet netaupytum mokestį ir už pavedimą. Nes sau patiems jie rengia pavedimą (tarpininkai) nemokamai. Mokamai tik kur gavėjai kiti. Pavyzdžiui, už vandenį, šilumą. Taupytum tik tą mokestį.

Pripampę pinigų

iš tavęs, dar ir iš Vilniaus savivaldybės, sukčių įmonių "grupė" "Ignitis" stato kogeneracinę elektrinę. Todėl statyba stringa. Nes sukčiai samdo suktus statybininkus.
Nors, valdžia pati uždarė porą kogeneracinių elektrinių. Melavo neva nenaudinga. ... Ir leido nusikaltėlių Kinijos valdžiai jas statyti Kaune.
Nutylikokių pinigų stato. Jei iš įmokų už elektrą, tai neteisėta. Nei Komisija, nei vartotojai nesutiko už tai primokėti. Paskui už elektrą iš tos elektrinės ims pinigus tiek, lyg ji būtų kieno kito nuosavybė, lyg vartotojai už ją jau nebūtų sumokėję.

Talkina Baltarusijos diktatoriui Lukašenkai

Valdiški "Ignitis" kėsinosi parduoti valdiškiems "ESO" transformatorius iš Baltarusijos diktatoriaus Lukašenkos.
Siūlė UAB "Ekobana" už 5 mln. € be PVM.
Gamintų V. I. Kozlovo vardo Minsko elektrotechnikos gamykla. Jos viršininkai malšino darbininkus, kurie prieštaravo diktatoriui.
Žurnaliūgos iš LRT tai paskelbė.
2021.02.18 "Ignitis" įsakė "ESO" nepirkti, nors patys gi pirkimą rengė.
Viso kažkodėl ketino išleisti 5,7 mln. € be PVM. Nors, pardavėjai prašė pigiau.
Dabar, matyt, pirks iš Bulgarijos5,429 mln. €. Atrodo niekas kitas nesiūlė.

Atsinaujinančios elektros diegėjai skelbkitės

Čia, nemokamai. Gamintojai irgi. Talkinsiu apeiti naujus "valdiškus" tarpininkus.
Tiesiogiai diegsite saulės, vėjo, vandens elektrines žmonių namuose.
Gal nebereikės svetimos elektros. Ir ši valdžios klasta žlugs... ir visas elektros ūkis...

Pastabos, valdininkų atgaila

Ne viešos. Skelbiu tik jei reikia. Elektroninis paštas saugus. Ir tau tokį duos nemokamai.
dviratukas @ andriukas.saugokmedi.lt
Puslapis saugesnis tas pat koduotas, su raide "s". Rašyk langelį ten:
https://andrius.saugokmedi.lt/oficioz/elektra
Slapyvardį, adresą ir laišką rašyk į 1 krūvą: